Wprowadzono akt zmieniający USA w reżim totalitarny?

Aktualizacja: 2012-01-8 9:29 pm

Wieczorem 1 stycznia laureat pokojowej nagrody Nobla, prezydent USA Barack Obama, podpisał “The National Defense Authorization Act (NDAA)”, unieważniający w praktyce tzw. “Bill of Rights”, czyli 10 poprawek do konstytucji gwarantujących realną wolność, z jakiej swego czasu słynęły USA.

Poprawki zwane “Bill of Rights” zostały zatwierdzone 25 września 1789 roku i gwarantowały między innymi wolność wyznania i sumienia, prawo do swobodnego gromadzenia się, prawo do posiadania i noszenia broni, a także prawo do własności prywatnej. W owym czasie były to rewolucyjne zmiany, kwintesencja demokracji.

Podpisany w tajemnicy, a napisany przez senatora Carla Levina i Johna McCaina “The National Defense Authorization Act” w praktyce cofa wszelkie swobody obywatelskie od setek lat zagwarantowane przez wspomniane 10 poprawek. Otwiera to amerykańskim służbom wręcz nieograniczone pole do represji i kontroli.

Według Grzegorza Nowaka, który w serwisie amerbroker.pl podaje te informacje twierdząc również, że jest to prawdopodobnie pierwsza wzmianka o NDAA w polskojęzycznym internecie, akt ten “deklaruje Amerykę polem walki”, gdzie jakiekolwiek represje, czy wręcz likwidacje obywateli będą się odbywały bezkarnie i bez procesu. NDAA miał zostać “przepchnięty za zamkniętymi drzwiami” bez żadnego czytania podczas posiedzenia komisji.

Nowak zwraca również uwagę, że do 3 stycznia informacja o podpisaniu aktu nie pojawiła się w żadnych oficjalnych mediach, a jedyny teksański portal, który odważył się o tym napisać, usunął wpis po kilku godzinach. NDAA może stać się skutecznym narzędziem do pozbycia się jakiejkolwiek opozycji wewnętrznej, szczególnie w kontekście rozbojów USA na Bliskim Wschodzie i zbliżającej się wielkimi krokami wspólnej rabunkowej agresji USA i Izraela na Iran.

O tym, jak oczywistych i bezpośrednich, wyzbytych jakiegokolwiek kamuflażu sposobów na uciszanie wszelkich niewygodnych głosów sprzeciwu używa się obecnie w USA, może świadczyć chociażby film, który w ostatnich dniach zdobył sporą popularność w serwisie YouTube. Oto transmisja wypowiedzi na żywo 28-letniego kaprala, weterana misji w Afganistanie w dziwny sposób urywa się przez zakłócenia akurat w momencie, kiedy ten zaczyna mówić o niebezpieczeństwie związanym z angażowaniem się w konflikt z Iranem: Wyciszyć trepa.

Na podstawie: amerbroker.pl

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=49734 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]