USA: Rick Santorum: „Nie będzie większego przyjaciela Izraela niż ja, jako prezydent”

Republikański kandydat na prezydenta Rick Santorum zachęca subskrybentów biuletynu proizraelskiego amerykańskiego serwisu zajmującego się problematyką strategiczną i bezpieczeństwa DebkaFile do poparcia swojej kandydatury w republikańskich prawyborach w Nowym Hampshire i w Południowej Karolinie.

W liście skierowanym i rozesłanym do subskrybentów biuletynu Santorum pisze:

Jest mi niedobrze, gdy widzę prezydenta Obamę traktującego ozięble Izrael. Jestem zdegustowany sposobem, w jaki porzucił on naszych przyjaciół na Bliskim Wschodzie i pozostawił byłych sojuszników nienawidzącym Ameryki dżihadystom. Jako prezydent, położę temu kres. (…) Musicie zrozumieć, że nadszedł czas, by teraz, albo nigdy bronić Izraela (wszystkie podkreślenia Autora). Nie mamy czasu, by dłużej czekać. (…) Przyszłość i bezpieczeństwo Izraela mogą od tego (wyniku wyborów – R.L.) zależeć. Nazywam się Rick Santorum i nie będzie większego przyjaciela Izraela niż mógłbym być ja, jako prezydent. Gdy znajdę się w Białym Domu, stanie się to jasne. Izrael będzie bezpieczny tak długo, jak będę na stanowisku. Zaś terroryści jak Iran, powinni żyć w obawie, przez każdy kolejny dzień. (…) Wskazania mojego poparcia dla Izraela nie ustępują niczyim innym. Jestem konserwatystą w typie Ronalda Reagana. Podobnie jak prezydent Reagan, będę bronił Izraela każdego dnia pozostawania na swoim urzędzie. I nie jest to tylko próżne gadanie. Jako senator doprowadziłem do uchwalenia prawa chroniącego Amerykę przed wzrastającym zagrożeniem nuklearnym ze strony Iranu. Jeśli chcesz prezydenta, który będzie popierał Izrael, który obroni naszych przyjaciół na Bliskim Wschodzie i będzie surowo przyglądał się naszym wrogom, potrzebuję twojego poparcia w kampanii (…) Przyszłość naszego kraju i istnienie Izraela zależą od tego, co ludzie tacy jak ty zrobią w ciągu następnych 72 godzin (dla kampanii Santoruma)”

Republikański kandydat do urzędu prezydenckiego, zdaje się być najbardziej politycznie oddanym lobby żydowskiemu spośród wszystkich pozostałych pretendentów do urzędu prezydenckiego.

(na podst. DebkaFile Sponsored Message opr. R.L.)

Za: XPortal.pl (6 stycznia 2012) | http://xportal.pl/?p=1793 | USA: Rick Santorum: „nie będzie większego przyjaciela Izraela niż ja, jako prezydent”

Skip to content