Raport Instytutu Medycyny Amerykańskiej Akademii Nauk: korelacja pomiędzy “aborcją” a przedwczesnymi porodami i rakiem piersi

Aktualizacja: 2006-07-29 12:00 am

Wstępny raport Instytutu Medycyny amerykańskiej Akademii Nauk (Institute of Medicine – IOM, National Academies of Science) podaje, że dokonanie w przeszlości “aborcji w pierwszym trymestrze ciąży” jest jedną z przyczyn przedwczesnego porodu. Przedwczesny poród jest z kolei uznawany za jedną z przyczyn choroby mózgowego porażenia u dzieci oraz raka piersi u matek. Wyniki raportu mogą mieć wielkie znaczenie w formułowaniu przepisów prawnych. Raport IOM podaje, że w Stanach Zjednoczonych nastąpił wzrost ilości przedwczesnych porodów o 30 procent w porównaniu z rokiem 1981 i że znacznie obciążają one finansowo społeczeństwo amerykańskie. W jednym tylko roku 2005 przedwczesne porody kosztowały społeczeństwo amerykańskie aż 26,2 miliarda dolarów.

Raport Instytutu IOM wskazuje również na dodatkowy czynnik łączący “aborcję” z rakiem piersi. Jeśli bezdzietna kobieta po przeprowadzeniu “aborcji” nie jest w stanie zajść w ciążę bądź donosić dziecko i pozostaje bezdzietna, organizacje badające przyczyny raka twierdzą, że taka bezdzietność jest czynnikiem wpływającym na raka piersi.

Od roku 1963 co najmniej sześćdziesiąt poważnych badań naukowych wskazuje na występowanie łączności pomiędzy aborcją a przedwczesnymi porodami. W zeszłym roku Światowa Organizacja Zdrowia (World Health Organization – WHO) podała o dodatkowym czynniku korelacji pomiędzy aborcją i rakiem, którym są doustnie zażywane środki antykoncepcyjne.


Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=496 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]