B. przewodniczący Komisji Europejskiej: Wskrzesić religijne korzenie Europy; bez duchowego rozmachu, daleko się nie zajdzie

Aktualizacja: 2012-01-2 6:15 pm

Francuski polityk Jacques Delorsy w rozmowie z „Christ und Welt”, zaproponował, aby Europa wskrzesiła swoje religijne korzenie. Powiedział też, że Jeśli ten projekt nie nabierze duchowego rozmachu, daleko się nie zajdzie.

Jacques Delors był w latach 1985-94 przewodniczącym Komisji Europejskiej. Razem z Brytyjczykiem lordem Cockfieldem uzyskał w 1986 roku aprobatę dla Jednolitego Aktu Europejskiego, który legł u podstaw utworzenia jednolitego rynku europejskiego w 1993 r. oraz stworzenia Unii Gospodarczej i Walutowej, z jednolitą walutą euro.

Mimo że Delors był członkiem francuskiej Partii Socjalistycznej, dziś uważa, że Europa potrzebuje więcej religii: Wielu młodych ludzi mówi: „Jesteśmy odpowiedzialni tylko za siebie i sami oceniamy nasze działania”. Doświadczenie uczy jednak, że taka postawa nie zawsze jest uwieńczona sukcesem – powiedział Delors.

Nie można odmówić francuskiemu politykowi racji, szkoda tylko, że tak późno się ocknął. 86-letni dziś Delors w przeszłości mniej uwagi zwracał na aspekt duchowy Unii Europejskiej. Szkoda, wielka szkoda, może dziś bylibyśmy w innym miejscu.

/hm/

Za: Info-Horyzont (2 stycznia 2012) -- [Org. tytuł: « Wskrzesić religijne korzenie Europy – sposób na kryzys»]
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=49342 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]