“Przystanek Jezus 2006” – protestantyzacja młodzieży polskiej

Aktualizacja: 2006-07-26 12:00 am

25 lipca roku, pod nazwą “Przystanek Jezus”, ruszyła kolejny raz impreza, powodowana szczytnym – acz wywołującym zupełnie odwrotne skutki – zamiarem dopasowania przesłania Chrystusowego do zdolności percepcyjnych zdemoralizowanej młodzieży, znajdującej się pod wpływem J.Owsiaka. Wyraża ona kolejny obraz totalnej kapitulacji w podejściu Kościoła Posoborowego do młodzieży, na którą nie jest on w stanie w żadej sposób wpłynąć, oprócz zapewnienia, że “Bóg i tak kocha każdego niezależnie od tego co robi i jak żyje”.

Swój medialny sukces przedsięwzięcie to zawdzięcza sprawnemu przerodzeniu się w specyficzną zabawę, w czasie której pod ślepym okiem miejscowego kleru, pseudo-katolicka młodzież sama przesiąka owsiakowskim stylem życia i pod pretekstem ewangelizowania, sama poganieje oddając się woodstockowym bachanaliom. Istotą dobrej zabawy i miłego spędzania czasu przez uczestników Przystanku jest umiejętne wprawianie się w dobre samopoczucie poprzez wszelkiego rodzaju proafanacje i nadużycia, dokonywane w kościele, a przede wszystkim w czasie mszy.

 

 

 

Jak głosi komentarz do powyższych zdjęć, zamieszczony na stronie internetowej Przystanku Jezus:
Homilia bp Edward Dajczaka zostaje poprzedzona obrazem wystawionym przez młodych aktorów z teatru “Małe conieco” z Czarnowic. Bardzo sugestywny obraz tego co dzieje się, kiedy człowiek traci swoją bliskość bycia przy Bogu.

Doprawdy – bardzo trafne podsumowanie.

 

Źródło i komentarz: KRONIKA NOVUS ORDO


Czytaj również: PRZYSTANEK FAŁSZYWEGO PROROKA- Grzegorz Pustkowiak, konserwatyzm.pl

 

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=493 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]