Aktualizacja strony została wstrzymana

Telewizja Fox przeprasza za pytanie o morderców Chrystusa…

Telewizja Fox Latin America przeprosiła za ankietę sugerującą, że mordercami Jezusa byli Żydzi. Telewizja umieściła na Facebooku ankietę zawierającą pytanie o odpowiedzialnych za śmierć Jezusa. Środowiska żydowskie oburzyły się „archaicznym” podejściem do tej kwestii.

Internauci mogli wybrać kilka odpowiedzi, kto jest odpowiedzialny za śmierć Jezusa. Można było kliknąć na Poncjusza Piłata, Żydów, faryzeuszy. Centrum Simona Wiesenthala w Buenos Aires wydało oświadczenie krytykujące akcje. Według organizacji pogląd, że Żydzi są odpowiedzialni za śmierć Jezusa jest archaizmem i został odrzucony przez Kościół Katolicki w 1965 roku. Argentyński oddział organizacji uważa, że sugerowanie, że Żydzi zabili Jezusa to oszczerstwo, ”przez które Żydzi byli prześladowani i mordowani przez ostatnie dwa tysiąclecia”.

Rzecznik telewizji Guadalupe Lucer oficjalnie przeprosił za ankietę zapewniając, że stacja zrobi wszystko by taka sytuacja się nie powtórzyła w przyszłości. Fox Latin America jest częścią koncernu medialnego News Corp, które w Stanach Zjednoczonych jest głównym medium wspierającym środowiska żydowskie.

Ł.A/ Haaretz

Za: Fronda.pl | http://www.fronda.pl/news/czytaj/tytul/fox_przeprasza_zydow_18011/ | Fox przeprasza Å»ydów

Skip to content