Odtajnione dokumenty CIA, FBI: Izraelscy agenci, amerykańscy Żydzi dokonali w USA kradzieży materiałów radioaktywnych użytych do izraelskiej broni atomowej

Niedawno oddajnione dokumenty FBI, CIA i innych agencji rządowych, poddane badaniom przez instytut Research on Middle Eastern Policy ukazują zastraszające fakty, potwierdzające wcześniejsze przypuszczenia.

Z dokumentów wynika, że rząd Izraela, korzystając z obywateli amerykańskich żydowskiego pochodzenia oraz izraelskich agentów, dokonał w latach 1950. i 1960. infiltracji amerykańskich baz przechowujących radioaktywne materiały, wykradając z nich 269 kg wzbogaconych materiałów radioaktywnych, gotowych do użycia w broni atomowej. Kradzież umożliwiła stworzenie przez Izrael swojej pierwszej bomby atomowej.

Już w 2001 roku Departament Energii potwierdził kradzież 269 kg materiałów radioaktywnych, przechowywanych w firmie Numec, Inc. w miejscowości Apollo w stanie Pennsylvania, jednak odtajnione dzisiaj dokumenty wskazują, że pod okiem Zalman Shapiro, ówczesnego dyrektora firmy Numec, czterech agentów Mossadu: Rafael Eitan, Avraham Ben-Dor, Ephraim Biegun i Avraham Hermoni, pracujących na najwyższych stanowiskach w firmie, dokonali kradzieży materiałów radioaktywnych.

Rafael Eitan, po wypełnieniu swoich zadań w USA, został dyrektorem operacji wywiadowych Mossadu, odpowiedzialnym m.in. za uprowadzenie Adolfa Eichmanna z jego domu w Argentynie. Avraham Ben-Dor, prawa ręka Eitana, został w 1986 roku odsunięty od tajnej komórki Mossadu – Shin Bet, gdy na jaw wyszły fakty morderstwa i torturowania Palestyńczyków, pozostających pod jego nadzorem więziennym. Avraham Hermoni został mianowany dyrektorem programu „Rafael”, konstruowania izraelskiej bomby atomowej.

Pomimo ostrzeżeń amerykańskich służb wywiadowych wskazujących na infiltrację firmy Numec przez obcych agentów, ówczesny Kongres i Departament Energii odmówili cofnięcia kontraktu tej firmie. Dalsze dostarczane przez wywiad fakty, m.in. odnalezienie skradzionych materiałów radioaktywnych w izraelskiej bazie nuklearnej w Dimona oraz wskazywanie na infiltrację amerykańskich baz przez agentów izraelskich, żydowskie lobby oraz pro-syjonistyczni członkowie Kongresu i kluczowych agencji rządowych, doprowadzili do zaniechania odpowiednich działań.

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: American Free Press (December 16, 2011) - "Documents Reveal Israel Stole Uranium from U.S. Stockpiles In 1950s and 1960s" | http://americanfreepress.net/?p=1876

Skip to content