Jawa: chrześcijanie znowu bez Bożego Narodzenia

Aktualizacja: 2011-12-23 10:38 pm

Chrześcijanie na zachodniej Jawie będą się musieli w tym roku obejść bez Bożego Narodzenia. Publicznego świętowania zabraniają im miejscowi islamiści, sprzymierzeni z lokalnymi władzami. Zakaz ten jest niezgodny z indonezyjską konstytucją, chrześcijanie jednak nie są w stanie wyegzekwować swych praw. Przykładem tego jest sytuacja katolików w miejscowości Parung, którym zakazano sprawowania liturgii, powołując się na względy bezpieczeństwa. Podobny los spotkał też protestantów z miejscowości Bogor, którzy od lat walczą z miejscowymi władzami o prawo do legalnej działalności.

Jak wyjaśnia ks. Emanuel Harjito, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych w Indonezji, walka z chrześcijańskimi świętami to dzieło muzułmańskich ekstremistów, którzy nie tolerują innowierców i domagają się wprowadzenia prawa szariatu. Indonezyjskie władze powinny poskromić ich działalność, ale tego nie robią – podkreśla ks. Harjito.

kb/ rv, fides

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=48925 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]