Prezydent Bush mianuje otwartego homoseksualistę na funkcję “koordynatora ds. walki z AIDS”

Aktualizacja: 2006-07-24 12:00 am

Prezydent George W. Bush dokonał 17 lipca br. nominacji dr. Marka R. Dybula z Florydy na urząd koordynatora rządowego do walki z AIDS (Coordinator of the United States Government Activities to Combat HIV/AIDS Globally). Jeśli Senat amerykański zatwierdzi kandydaturę, Mark Dybul będzie trzecim przyznającym się otwarcie do homoseksualizmu członkiem rządu o randze ambasadora. Funkcja koordynatora do walki z AIDS jest w Departamencie Stanu klasyfikowana na poziomie ambasadora.
W przeszłości dokonano nominacji otwartych homoseksualistów na funkcje ambasadora: Prezydent Clinton mianował Jamess Hormela na ambasadora Luksemburga, a George W. Bush dokonał nominacji Michaela Guest na ambasadora Rumunii.

Nowy koordynator dysponuje wielkim budżetem, gdyż rząd USA przeznaczył 15 miliardów dolarów (na pięć następnych lat), na badania i walkę z tzw. wirusem HIV mającym być przyczyną tzw. choroby AIDS.

 

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=489 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]