Menora w “sercu Europy”, przed głównymi siedzibami Unii Europejskiej

Aktualizacja: 2008-12-29 2:52 pm

Europejskie Centrum Społeczności Żydowskiej (EJCC) wraz z Europejską Radą Społeczności Żydowskich (ECJC) wspólnie po raz pierwszy zorganizowały publiczne wystawienie Menory w Brukseli i uroczystość zapalenia świec. Olbrzymia menora wystawiona została na głównym placu Rond Point Schuman, naprzeciw głównej siedziby Komisji Europejskiej i Rady Unii Europejskiej. Zapalenia pierwszej świecy w – jak określa agencja EJP – “sercu Europy”, dokonano 21 grudnia br. z udziałem przybyłych delegatów ze społeczności żydowskich Londynu, Paryża, Berlina i Amsterdamu.

W Polsce w tym roku, już po raz drugi w historii, zapalenia świecy menory dokonał prezydent Lech Kaczyński. Pierwszą publiczną osobą, która w tzw. niepodległej Polsce zapaliła świecę na tym symbolu żydowskiej religii, a w praktyce współczesnym symbolu dominacji i ekspansjonizmu judaizmu, był marszałek Sejmu RP Marek Jurek.


Na podstawie: EJP


Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=4873 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]