Już niebawem wspólne polsko-niemieckie podręczniki historii

Aktualizacja: 2011-12-20 9:12 pm

Wiceminister edukacji Mirosław Sielatycki poinformował dziś, że wspólne polsko-niemieckie podręczniki historii powinny pojawić się w szkołach w 2014 lub 2015 roku. Wybrano już wydawcę dla naszego kraju. Będzie to Wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczne.

To, kiedy dokładnie książki trafią do uczniów, uzależnione jest od terminu wybrania wydawnictwa niemieckiego. Idea sięga 2008 roku, kiedy to zaprezentował ją Frank-Walter Steinmeier, ówczesny minister spraw zagranicznych RFN. Pozytywnie odniósł się do niej Radosław Sikorski i Katarzyna Hall.

Podręcznik adresowany jest do uczniów gimnazjów i pierwszych klas szkół średnich. Obejmował będzie okres od starożytności do XX wieku włącznie. Jedyna różnica to język, treść i szata graficzna mają być identyczne. Zaprezentowana będzie historia świata i Europy „ze wspólnej, polsko-niemieckiej perspektywy” (jakkolwiek idiotycznie to brzmi).

Ciekawe, czy będzie coś o polskich obozach zagłady?

Już niebawem wspólne podręczniki

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=48713 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]