Już 3-latki muszą być nauczane o homoseksualiźmie – mówi Brytyjski Związek Nauczycieli

Aktualizacja: 2006-07-24 12:00 am

Trzyletnie dzieci powinny być uczone o “związkach tej samej płci” – stwierdzili przedstawiciele Związku Nauczycieli Brytyjskich The National Union of Teachers – NUT podczas wczorajszej debaty. Największy w Wielkiej Brytanii związek zawodowy nauczycieli twierdzi, że czekanie do okresu szkoły podstawowej na rozpoczęcie nauczania o tych zagadnieniach, może okazać się być spóźnione, gdyż “już nawet 3-latki używają języka homofobii”.

Propozycja związku NUT rekomendująca indoktrynację 3-letnich dzieci jest odpowiedzią na rządowy dokument Skills’ Early Years Foundation Stage, w którym mówi się o “wprowadzeniu [takich] celów jak najszybciej”.

Związek nauczycieli twierdzi, że “jest szczególnie ważne, by zacząć nauczanie dzieci w wieku 3-5 lat, o tych różnych formach rodzin, które istnieją dzisiaj w Wielkiej Brytanii: o rodzinach z jedną mamusią, jedną mamusią i tatusiem, dwiema mamusiami, dwoma tatusiami, dziadkami, rodzicami przybranymi, opiekunami, itp.”

Wiele grup prorodzinnych protestuje i nazywa projekt związku nauczycieli po imieniu: jako polityczna poprawność największych rozmiarów. Jeden z działaczy organizacji Kampania na rzecz Prawdziwej Edukacji nazywa projekt “absurdalnym”.

 

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=487 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]