Stolica straciła dwa miliony złotych a winnych nie ma

Aktualizacja: 2011-12-20 11:55 am

W związku z niedopilnowaniem przez urzędników terminów stołeczny ratusz stracił dwa miliony złotych. Kto ponosi winę? Mimo zarządzonej przez Hannę Gronkiewicz-Waltz kontroli winnych brak.

Chodzi o usuwanie wraków pojazdów z miejskich ulic. Za usunięcie każdego z nich miasto otrzymywało nawet cztery tysiące złotych z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Jednakże urzędnicy za późno złożyli stosowną dokumentację i w rezultacie miast straciło dwa miliony złotych. Ratusz zaskarżył decyzję, jednakże sąd nie przyznał racji stołecznym urzędnikom.

Wyrok jest prawomocny. Ratusz przyznaje, że strata pieniędzy to efekt niedopatrzenia, jednakże winnych w tej sprawie nie wskazuje. Być może zrobi to Najwyższa Izba Kontroli, która postanowiła zająć się sprawą.

Oburzenia nie kryją warszawscy radni Prawa i Sprawiedliwości. Zwłaszcza, że z miejskich pieniędzy zostaną pokryte także koszty postępowania sądowego wynoszące… 100 tys. zł. – Pozostaje jedno zasadnicze pytanie – czy ktoś odpowie za utratę przez Miasto 2.000.000 zł? – pyta Jarosław Krajewski, radny PiS. – Pani prezydent zdecydowała się brnąć dalej w przegrane procesy. Poza dwoma milionami wszyscy będziemy musieli jeszcze ponieść kolejne koszty – dodaje.

Źródło: www.tvp.pl

Za: MyPiS.org -- [Org. tytuł: « Miasto straciło dwa miliony złotych a winnych nie ma»]
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=48662 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]