Aktualizacja strony została wstrzymana

Stolica straciła dwa miliony złotych a winnych nie ma

W związku z niedopilnowaniem przez urzędników terminów stołeczny ratusz stracił dwa miliony złotych. Kto ponosi winę? Mimo zarządzonej przez Hannę Gronkiewicz-Waltz kontroli winnych brak.

Chodzi o usuwanie wraków pojazdów z miejskich ulic. Za usunięcie każdego z nich miasto otrzymywało nawet cztery tysiące złotych z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Jednakże urzędnicy za późno złożyli stosowną dokumentację i w rezultacie miast straciło dwa miliony złotych. Ratusz zaskarżył decyzję, jednakże sąd nie przyznał racji stołecznym urzędnikom.

Wyrok jest prawomocny. Ratusz przyznaje, że strata pieniędzy to efekt niedopatrzenia, jednakże winnych w tej sprawie nie wskazuje. Być może zrobi to Najwyższa Izba Kontroli, która postanowiła zająć się sprawą.

Oburzenia nie kryją warszawscy radni Prawa i Sprawiedliwości. Zwłaszcza, że z miejskich pieniędzy zostaną pokryte także koszty postępowania sądowego wynoszące… 100 tys. zł. – Pozostaje jedno zasadnicze pytanie – czy ktoś odpowie za utratę przez Miasto 2.000.000 zł? – pyta Jarosław Krajewski, radny PiS. – Pani prezydent zdecydowała się brnąć dalej w przegrane procesy. Poza dwoma milionami wszyscy będziemy musieli jeszcze ponieść kolejne koszty – dodaje.

Źródło: www.tvp.pl

Za: MyPiS.org | http://mypis.pl/aktualnosci/2561-miasto-stracilo-dwa-miliony-zlotych-a-winnych-nie-ma | Miasto straciło dwa miliony złotych a winnych nie ma