USA: uczeń ukarany za sprzeciw wobec homoseksualizmu

Aktualizacja: 2011-12-19 10:48 am

Daniel Głowacki  – uczeń z Michigan – pozwał nauczyciela, który ukarał go za opinię na temat homoseksualnego stylu życia. Pozew przeciw Howell High School w Michigan i nauczycielowi Johnsonowi McDowell-owi złożyło wspierające ucznia Centrum im. Tomasza Morusa.

W październiku zeszłego roku nauczyciel ekonomii Jay McDowell przyszedł na zajęcia w fioletowym podkoszulku „Army Tylera”, promując akcję jednej z organizacji homoseksualnych przeciw rzekomemu zastraszaniu pederastów i lesbijek. 
 
McDowell nie zajmował się tym, za co mu płacą, a więc nie prowadził lekcji z ekonomii, a jedynie promował akcję homoaktywistów. Według Centrum im. Tomasza Morusa, nauczyciel zapytał Głowackiego o jego opinię na temat swojego stosunku do homoseksualizmu. Chłopak odpowiedział, że jest katolikiem i styl życia proponowany przez pederastów i lesbijki jest dla niego obraźliwy. Za tę wypowiedź został wyrzucony z klasy. To samo spotkało innego uczenia, który podzielał katolicką ocenę zachowań homoseksualnych. Nauczyciel zagroził Głowackiemu zawieszeniem w prawach ucznia. 
 
Po tym wydarzeniu rodzina chłopca długo była nękana przez pederastów, aż w końcu matka chłopca zdecydowała się poprosić o wsparcie prawników. W czwartek Centrum im. Tomasza Morusa poinformowało, że w imieniu Daniela Głowackiego i jego matki, wystąpiło do sądu rejonowego w Michigan, zarzucając szkole oraz nauczycielowi łamanie konstytucyjnego prawa do wolności słowa oraz równej ochrony prawnej. Prawnicy domagają się wdrożenia przepisów i zasad które doprowadzą do zmiany stosunku szkoły do katolików oraz zaprzestania łamania praw uczniów.  
 
„Ta sprawa zwraca uwagę na skandaliczny sposób wykorzystania szkół przez aktywistów homoseksualnych do indoktrynacji uczniów, która ma na celu wyeliminowanie wszelkiej religijnej i moralnej opozycji wobec ich programu” – napisał wyraźnie oburzony radca prawny Richard Thompson, prezes Centrum im. Tomasza Morusa. Zarzucił szkołom, że coraz częściej dopuszczają się specyficznej „formy wykorzystywania seksualnego dzieci i młodzieży”, propagując wyniszczający, homoseksualny styl życia. Thompson przypomniał, że statystyki wyraźnie pokazują, iż homoseksualizm przyczynia się do wzrostu narkomanii, samobójstw i chorób przenoszonych drogą płciową.
 
Źródło: LifeSiteNews.com , AS.
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=48631 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]