Fiat wraca z produkcją do Włoch

Aktualizacja: 2011-12-18 9:03 pm

Produkcja miejskiego modelu Panda wraca do słonecznej Italii. Powodem nie są wcale chłodne kalkulacje zysków, a solidarność z własnym krajem. Decyzja o produkcji nowej wersji modelu Panda we Włoszech zamiast w Polsce nie miała sensu ekonomicznego ani przemysłowego – stwierdził szef Fiata Sergio Marchionne.

Do tej pory produkcja odbywała się w Tychach, jednak gdy nadeszły czasy kryzysu Włosi wracają do siebie. Zainwestowali 800 mln euro w fabrykę pod Neapolem, która docelowo ma produkować 1150 samochodów dziennie. Zrobiliśmy tak, bo uważamy, że naszym obowiązkiem jest oddać pierwszeństwo krajowi, w którym są korzenie Fiata – tłumaczył na konferencji prasowej Marchionne. Stwierdził także, że najnowocześniejsza fabryka jego firmy będzie przykładem dla Włoch, jak wychodzić z kryzysu.

Patrząc z włoskiego punktu widzenia, decyzja taka jest godna pochwały. Spójrzmy teraz jednak z perspektywy polskiej: dlaczego za utracone miejsca pracy mamy jeszcze dokładać się do ratowania budżetu Italii?

Mateusz Zbróg

Za: narodowcy.net (Grudzień 18, 2011 ) -- [Org. tytuł: « Fiat wraca z produkcjÄ… do Włoch»]
Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=48595 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]