Aktualizacja strony została wstrzymana

Portugalia: komandosi na autostradach. Będą pobierać opłaty

Na portugalskich autostradach porządku będzie strzegło wojsko – pisze „Diario de Noticias”. W ostatnim tygodniu na trasach doszło do kilku poważnych incydentów.

A wszystko przez wprowadzenie opłat na ostatnich czterech do tej pory darmowych odcinkach.

Szczególnie napięta jest sytuacja w południowym regionie Algarve, gdzie przedwczoraj ranny został pracownik jednego z punktów pobierania opłat na autostradzie A22. Dlatego władze postanowiły sięgnąć po poważniejsze środki – dowiedziało się „Diario de Noticias”.

Jak pisze gazeta, od teraz wszystkich bramek, na których pracują ludzie, mają pilnować specjalnie wyszkoleni żołnierze z elitarnej jednostki interwencyjnej. Aby zapewnić ochronę przez 24 godziny na dobę, trzeba będzie wydelegować dodatkowych 60 wojskowych.

W regionie Algarve pojawił się także problem z kradzionymi tablicami rejestracyjnymi. W ciągu zaledwie tygodnia policja dostała 200 zgłoszeń. Złodzieje montują tablice z przodu samochodu i nie płacą za przejazd, a mandat trafia do Bogu ducha winnego właściciela rejestracji.

sg | IAR

Za: Polskie Radio (15.12.2011) | http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/500011,Portugalia-komandosi-na-autostradach-Beda-pobierac-oplaty

Skip to content