Portugalia: komandosi na autostradach. Będą pobierać opłaty

Aktualizacja: 2011-12-15 12:19 pm

Na portugalskich autostradach porządku będzie strzegło wojsko – pisze “Diario de Noticias”. W ostatnim tygodniu na trasach doszło do kilku poważnych incydentów.

A wszystko przez wprowadzenie opłat na ostatnich czterech do tej pory darmowych odcinkach.

Szczególnie napięta jest sytuacja w południowym regionie Algarve, gdzie przedwczoraj ranny został pracownik jednego z punktów pobierania opłat na autostradzie A22. Dlatego władze postanowiły sięgnąć po poważniejsze środki – dowiedziało się “Diario de Noticias”.

Jak pisze gazeta, od teraz wszystkich bramek, na których pracują ludzie, mają pilnować specjalnie wyszkoleni żołnierze z elitarnej jednostki interwencyjnej. Aby zapewnić ochronę przez 24 godziny na dobę, trzeba będzie wydelegować dodatkowych 60 wojskowych.

W regionie Algarve pojawił się także problem z kradzionymi tablicami rejestracyjnymi. W ciągu zaledwie tygodnia policja dostała 200 zgłoszeń. Złodzieje montują tablice z przodu samochodu i nie płacą za przejazd, a mandat trafia do Bogu ducha winnego właściciela rejestracji.

sg | IAR

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=48493 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]