Organizacje rządowe i pozarządowe apelują o legalizację homoseksualizmu w Indiach

Aktualizacja: 2006-07-21 12:00 am

Rządowa organizacja hinduska walcząca z “chorobą AIDS” National AIDS Control Organization – NACO, włączyła się do ruchu mającego za cel legalizację homoseksualizmu, uważając, iż zakaz praktyk homoseksualnych “utrudnia walkę z zakażeniami wirusem HIV”.
W ruchu na rzecz legalizacji homoseksualizmu organizacja NACO połączyła swe wysiłki z pozarządową organizacją UNAID, komórką ONZ-u.

Jak do tej pory, rząd w New Delhi nie nosił się z zamiarem legalizacji homoseksualizmu, gdyż nastrój w społeczeństwie, jak się podaje: “nie sprzyjał temu”.

Według zeszłorocznych statystyk amerykańskiego Centrum Prewencji Chorób Center for Disease Control and Prevention, w ciągu tylko dwóch lat 2003-2004 wskaźnik zarażonych tzw. wirusem HIV wśród homoseksualistów podniósł się aż o 8 procent. Podobny wzrost pokazują statystyki kanadyjskie, gdzie w samym mieście Toronto od 1988 roku wzkaźnik ten wśród homoseksualistów wzrósł o 49 procent.

 

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=484 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]