Splagiatował doktorat, będzie doradzał Komisji Europejskiej

Aktualizacja: 2011-12-13 1:20 pm

Były niemiecki minister obrony, który ustąpił w atmosferze skandalu w związku z plagiatem w swojej pracy doktorskiej, będzie doradcą ds. wolności internetu.

Karl-Theodor zu Guttenberg wiosną ustąpił ze stanowiska, gdy dzięki akcji internautom udowodniono mu plagiat, teraz oficjalnie został przedstawiony w Brukseli jako doradca w sprawach wolności internetu w państwach autorytarnych.

Ofertę byłemu niemieckiemu ministrowi, złożyła komisarz odpowiedzialna za agendę cyfrową Neelie Kroes, co wywołało oburzenie między innymi w Parlamencie Europejskim. Chodzi nie tylko o plagiat, ale także zarzuty, że wcześniej Karl-Theodor zu Guttenberg był zwolennikiem blokowania internetu i gromadzenia danych o użytkownikach w sieci. Jeden z niemieckich deputowanych pytał, czy komisarz jest jeszcze przy zdrowych zmysłach, a Neelie Kroes odpierała ataki i argumentowała, że to fachowiec.

– Szukam talentów, a nie świętych. Pan Guttenberg ma odpowiednie kompetencje i jestem zachwycona, że przyjął moją ofertę – mówiła unijna komisarz.

W internecie, po nominacji Guttenberga, kpinom z Komisji Europejskiej nie było końca. Padła propozycja, by doradcą w walce z korupcją został były włoski premier Silvio Berlusconi, a prawami człowieka zajął się krwawy dyktator prezydent Zimbabwe Robert Mugabe.

IAR, wit

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=48399 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]