Azory wolne od GMO, by żywność była zdrowsza

Aktualizacja: 2011-12-11 8:36 pm

Autonomiczne władze portugalskich Azorów postanowiły, że archipelag ten będzie strefą wolną od żywności modyfikowanej genetycznie.

Zakazana będzie jakakolwiek produkcja GMO. Już wkrótce władze mają zabronić uprawy, siania i tworzenia roślin w jakikolwiek sposób modyfikowanych genetycznie. Wyjątek mają stanowić cele naukowe. Autonomiczny rząd archipelagu chce, by dzięki temu żywność była zdrowsza i bezpieczniejsza i by konsumenci mogli mieć pewność, co kupują.

Azory uchodzą za jeden z najczystszych i najbardziej dziewiczych regionów w Europie. Dziewięć wysp zamieszkuje niespełna 250 tysięcy ludzi. Pochodząca stamtąd żywność cieszy się ogromną popularnością nie tylko w Portugalii. Szczególnie cenione są produkty mleczne, zwłaszcza sery i masło z niewielkim dodatkiem soli. O tamtejszych krowach mówi się, że są najszczęśliwszymi na świecie. Mieszkańcy Azorów organizują nawet wybory krowiej miss piękności.

IAR, sm

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=48320 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]