Wielka Brytania: Aborcjoniści zarzucają obrońcom życia… brak moralności

Brytyjska organizacja proaborcyjna, prowadząca kliniki aborcyjne w całym kraju (BPAS), stwierdziła, że grupa obrońców życia z Brighton jest niemoralna, bo wykorzystuje zdjęcia abortowanych dzieci do prowadzenia pikiet przed ich klinikami. 

Lider grupy pro life Abort 67, Andrew Stephensen powiedział, że dzięki tym zdjęciom dopiero po 40 latach od zalegalizowania procederu zabijania niewinnych dzieci poczętych,pojawiła się w mediach debata na ten temat. Wcześniej, tj. od 1967 r. jakakolwiek dyskusja dot. zmiany prawa, zezwalającego na zabijanie dzieci poczętych, a także dot. negatywnych skutków aborcji była blokowana.  Użycie zdjęć po raz pierwszy zmusiło Brytyjczyków do zmierzenia się z ponurą rzeczywistością aborcji – przekonuje obrońca  życia.
 
Grupa Abort 67 dwa razy w tygodniu organizuje pikiety przed kliniką Wiston w Brighton. Podczas nich prezentuje plakaty powiększonych, zmasakrowanych w wyniku aborcji szczątków ludzkich, starając się w ten sposób odwieźć zdesperowane kobiety w ciąży od aborcji. 
 
Akcja obrońców życia musi być bardzo skuteczna, skoro olbrzymia organizacja aborcyjna BPAS złożyła na pikietujących wiele skarg i zaangażowała w jej zwalczanie liczne media. 
 
Rzeczniczka BPAS, Clare Murphy, żaliła się niedawno stacji BBC, że chociaż obrońcy życia mają prawo do wolności słowa, to jednak niedopuszczalne jest prezentowanie przez nich zdjęć abortowanych dzieci i porównywanie aborcji do holocaustu czy ludobójstwa. Zaznaczyła, że działacze pro life wzbudzają niepokój u niektórych kobiet, co jest – jej zdaniem – „absolutnie niemoralne”. (sic!)
 
Stephenson, ojciec małych dzieci i założyciel Abort 67, tłumaczy, że zdjęcia  pokazują, czym jest aborcja. Wyjaśnia, że kobiety, które decydują się na zabicie dzieci poczętych, powinny wiedzieć co robią. Dodał, że organizacja BPAS „wpadła w panikę”, bo po raz pierwszy od wielu lat udało się doprowadzić do debaty na temat aborcji w Wielkiej Brytanii. Jak na ironię, sama BPAS przyczyniła się do zwiększonego zainteresowania mediów tą kwestią.
 
BPAS już wcześniej próbowała pośrednio wpłynąć na Abort 67 i jej podobne stowarzyszenia. Domagała się ona od organizacji religijnych – w tym kościołów – by nie przekazywały środków na działalność obrońców życia. Inicjatywa odniosła jednak odwrotny skutek. Do organizacji Abort 67 napływają nie tylko nowe, hojne darowizny, ale także wolontariusze pragnący się zaangażować w akcje przed klinikami aborcyjnymi.
 
Źródło: LifeSiteNews.com, AS.

Za: PiotrSkarga.pl (2011-12-09) | http://www.piotrskarga.pl/ps,8585,2,0,1,I,informacje.html | Wielka Brytania: Aborcjoniści zarzucajÄ… obrońcom życia brak moralności!

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content