Białoruś wyrzuca niemiecką fundację

Aktualizacja: 2011-12-9 10:17 am

Białoruskie władze odmówiły zgody na przedłużenie działalności na Białorusi przedstawicielstwa niemieckiej Fundacji im. Eberta – poinformowała 7 grudnia rozgłośnia Deutsche Welle.

50506_331758656968_5131477_n8 grudnia rzecznik białoruskiego MSZ Andrej Sawinych powiedział, że decyzja podjęta została dlatego, że działalność Fundacji nie w pełni odpowiada kryteriom konstruktywnego współdziałania z organami białoruskiego państwa. Przyznał, że duży wpływ na jej podjęcie miała radykalizacja stanowiska Niemiec wobec Białorusi, za co odpowiedzialność ponosi wyłącznie strona niemiecka.

Przedstawicielstwo Fundacji im. Eberta działało na Białorusi od 1997 r.

Za: osw.waw.pl

http://mercurius.myslpolska.pl

Czy ktoś kiedyś weźmie się i w Polsce za te wszystkie „pozarządowe” organizacje, które w 90% są finansowane właśnie przez rządy? Za Fundację Adenauera, Schumana i inne temu podobne? – admin [portalu Dziennik gajowego Maruchy].

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=48228 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]