US Army: tak dla gejów, nie dla Biblii u chorych żołnierzy

Aktualizacja: 2011-12-7 2:51 pm

Szpital amerykańskiej marynarki wojennej w Walter Reed zakazał pacjentom przyjmowania przedmiotów religijnych, w tym Biblii, książeczek do nabożeństwa czy różańców. Rozporządzeniem tym zostali objęci zarówno kapelani, jak i krewni chorych żołnierzy. Kiedy sprawa wyszła na jaw, w obronie mundurowych stanęli politycy. Dyrektor szpitala zmuszony był odwołać antyreligijne zakazy.

Dodajmy, że za sprawą Baracka Obamy amerykańska armia staje się oazą tolerancji. Od tego roku mogą w niej służyć zadeklarowani homoseksualiści. Jak widać, tolerancja nie ze wszystkimi obchodzi się jednakowo.

kb/ rv, catholic culture

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=48137 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]