Tajemnicza śmierć pilota, który mówił o Smoleńsku

Aktualizacja: 2011-12-7 9:40 am

Dariusz Szpineta, ekspert i prezes spółki lotniczej, został znaleziony martwy w łazience ośrodka wczasowego w Indiach. Wcześniej wypowiadał się w mediach w sprawie Smoleńska.

Według dziennika, Szpinetę znaleziono powieszonego w łazience, a znajomi z 13-osobowej grupy, która pojechała do Indii, mówią, że przed śmiercią był w dobrym nastroju.

Na portalu niezalezna.pl w styczniu br. ukazał się jego tekst pt. “Operacja ‘Kłamstwo smoleńskie’”. Analizował w nim dokumenty lotu rządowego tupolewa. Wskazywał, że zgodnie z nimi lot Tu-154M był wojskowy – informuje „Gazeta Polska Codziennie”
Tymczasem w lipcu 2011 r. ujawniono, że polskie MSZ wiedziało, iż 8 kwietnia 2010 r. lotnisko Siewiernyj nie miało jeszcze numeru zgody na przelot i lądowanie. Szpineta mówił “Rzeczpospolitej”, że brak takiego numeru to poważne przeoczenie. – Na pewno spowodowałby niewpuszczenie prezydenckiego samolotu na lotnisko – stwierdził, dodając, że np. lotnisko w Berlinie, nie wpuszczało lub kazało płacić kary za brak takich numerów.

Dwa lata temu Szpineta zawiadomił prokuraturę o podejrzeniu korupcji w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego. Niedawno zarzuty objęły jego samego, niedługo przed debiutem giełdowym jego firmy.

jdud, wp.pl

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=48116 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]