Nigeria: senat przyjął projekt ustawy zakazującej homoseksualizmu

Aktualizacja: 2011-12-4 9:53 pm

Senat Nigerii zaakceptował projekt ustawy zakazującej wszelkiej legalizacji związków homoseksualnych. Pod koniec października br., podczas australijskiego szczytu przywódców państw Wspólnoty Brytyjskiej w Perth, premier brytyjskiego rządu, David Cameron groził, że kraje afrykańskie, które nie zalegalizują homoseksualizmu, nie otrzymają pomocy finansowej.

Projekt ustawy trafi teraz do izby niższej nigeryjskiej parlamentu. Jeśli zostanie tam przyjęty, podpisze go prezydent Nigerii, Goodluck Jonathan. Dokument mówi, że w świetle prawa tylko małżeństwa między kobietą i mężczyzna są ważne. Za próbę zawarcia związki miedzy przedstawicielami tej samej płci grozi do 14 lat więzienia i 10 lat dla świadków oraz tych, którzy pomagają w zorganizowaniu takiej ceremonii. Projekt zakazuje także działalności organizacjom homoseksualnym i publicznego „okazywania uczuć” przez pary homoseksualne.

Apel premiera Wielkiej Brytanii, w którym Cameron, domagał się legalizacji homoseksualizmu w państwach afrykańskich, spotkał się z ostrą krytyką ze strony większości, przywódców tych państw. Relacje homoseksualne są zakazane w 40 z 53 krajów afrykańskich.

David Mark, przewodniczący nigeryjskiego senatu, podkreśla, że jego państwo nie boi się sankcji spowodowanych uchwalaniem ustawy. – Jesteśmy suwerennym narodem i mamy prawo decydować za nas samych, gdyż żaden kraj nie może mieszać się w to, jak rządzimy państwem. Małżeństwo jednopłciowe jest czymś wbrew naszej kulturze i tradycji. Stoi w sprzeczności z naszymi przekonaniami – zaznacza senator.

Wśród krajów Afryki, które publicznie potępiły wypowiedź brytyjskiego premiera, warunkującego udzielenie pomocy finansowej od legalizacji homozwiązków i przestrzegania „praw” homoseksualistów, były m.in. Uganda, Tanzania, Ghana i Malawi.

Źródło: KAI

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=47945 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]