„Polski obóz koncentracyjny Majdanek” w dzienniku NY Daily News

W dniu 17 listopada 2011, amerykański dziennik New York Daily News opublikował krótką notatkę o filmie dokumentalnym „Buried prayers” Stevena Mayera. W tej krótkiej notatce obóz w Majdanku przywołany jest 3 razy:

 1, „Obóz koncentracyjny Majdanek”.
2. „Polski obóz eksterminacji Majdanek”
3. „Jako jeden z mniej znanych, ale nie mniej tragicznych obozów nazistowskich” .

Jak widać obóz w Majdanku był jednocześnie polski i nazistowski. Wyraz ‘Niemcy’ czy ‘niemiecki’ nie występuje. Ale za to pojawia się dodatkowo wyrażenie „Polish officials” (co można przetłumaczyć jako polscy oficjele/urzędnicy), którzy nie wierzyli pogłosce o wartościowych przedmiotach zakopanych przez ofiary obozu.

Interwencja w tej sprawie została podjęta przez członków grupy PMI (Polish Media Issues). Wysłano kilka listów indywidualnych, ale jak dotychczas, NY Daily News konsekwentnie je ignoruje. Oto adres poczty elektronicznej do edytora: voicers@edit.nydailynews.com

Tłumaczenie własne [SA] notatki:

Co jest warte ponownego odwiedzenia w miejscu, gdzie „każdy skrawek ziemi przesiąknięty jest krwią”? Głęboko poruszający dokument Stevena Meyera, z narracją Laurie Anderson, zabiera nas z powrotem do polskiego obozu eksterminacji w Majdanku, by uhonorować tych, którzy odeszli pozostawiając za sobą wszystko, co mieli.

Historia Majdanka, mniej znana, choć nie mniej tragiczna niż w przypadku innych obozów nazistowskich, została szczególnie naznaczona poprzez zamordowanie w 1943 około 18 tysięcy Żydów w ciągu zaledwie 9 godzin (zmarło tam ogólnie prawie 80 tysięcy ludzi). Meyer lekko, choć zasadniczo przekształca tę opowieść o horrorze, dając wiarę plotce, której polscy oficjele nie chcą uznać. Ofiary obozu w tajemnicy zakopały swoje najbardziej wartościowe rzeczy, zanim spotkał je nieunikniony los. Poszukiwanie tych wartościowych przedmiotów stanowi sedno tego filmu. Ci, którzy przetrwali oraz archeolodzy przeszukują historię, aby zrekultywować dawno zapomniane istnienia ludzkie.

Jako redakcja SA [Sejsmograf Antypolonizmu] chcielibyśmy dodać do notki Emti, że New York Daily News wielokrotnie sugerował, że  Polacy sami sobie stworzyli  obozy koncentracyjne w czasie wojny. Przed redakcją tego „pisma” organizowane były protesty Polonii. Na razie bez skutku. Polskie władze też nie reagują odpowiednio. Potrzebne są działania obywatelskie. w szczególności prawne.

Emti

KOMENTARZ BIBUŁY: Właścicielem dziennika New York Daily News jest urodzony w Kanadzie, obecnie obywatel USA, Mortimer Zuckerman, 74-letni Żyd. Magnat prasowy, właściciel gazet, wydawnictw, firm handlu nieruchomościami. Plasowany jest na 147 miejscu najbogatszych obywateli amerykańskich (dane sprzed 3 lat). Zukerman znany jest z hojnego finansowania interesów żydowskich, wspierania Izraela i ideologii syjonistycznej.

Piastował funkcję szefa organizacji-parasola żydowskich organizacji działających w USA. Organizacja CoP zabiega m.in. o naciskanie na Kościół katolicki aby wyzbył się swojego Nauczania. W 2009 roku właśnie przedstawiciele CoP spotkali się z papieżem Benedyktem XVI celem wywarcia nacisku aby nie cofnął on zaciągniętej ekskomuniki na biskupa Richarda Williamsona z Bractwa św. Piusa X, gdy ten wypowiedział się na temat wątpliwości wokół oficjalnie podawanej liczby ofiar żydowskich i ludobójczego wykorzystania tzw. komór gazowych w niemieckich obozach koncentracyjnych. [więcej m.in. tutaj]

Żydowskie siły dalej dążą do „upokarzania Polski na arenie międzynarodowej”, dokładnie tak jak to zapowiedział ówczesny szef Światowego Kongresu Żydów. I będzie to trwało dopóki Polska nie zapłaci haraczu zwanego „restytucją mienia żydowskiego”. Jednak gdy ktokolwiek zaczyna podliczać liczbę ofiar żydowskich i coś mu się w tych rachunkach zaczyna niezgadzać, to przylepiana jest mu łatka „antysemity”. Właśnie przez takie gazety jak NY Daily News i inne, z których większość jest w rękach żydowskich właścicieli. Aby skruszyć Polaków i pokazać ich jako „współsprawców Holokaustu”, masowo stosuje się socjotechniczne narzędzia urabiania opinii publicznej – i temu służą tzw. przejęzyczenia j/w. Kłam, kłam i pluj, a zawsze coś pozostanie.

Za: Antypolonizm.pl (02 Grudzień 2011) | http://www.antypolonizm.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=720:polish-extermination-camp-majdanek-w-ny-daily-news&catid=6:wydarzenia&Itemid=13 | “Polish extermination camp Majdanek” w NY Daily News

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content