Salon III RP ma krew na rękach – Mirosław Kokoszkiewicz

Od Gazety Wyborczej, Superexpresu poprzez Fakt, Onet, wp.pl no i oczywiście niezastąpiony TVN24, w sprawie mordu na Marku Rosiaku i próbie zabójstwa Pawła Kowalskiego, słyszeliśmy i czytaliśmy na wszystkie możliwe sposoby odmieniany, taki oto komunikat: „Atak na siedzibę PiS w Łodzi”.

Ruszył proces mordercy, a my ciągle słyszymy, że dotyczy on „ataku na siedzibę PiS w Łodzi”. Nie zabójstwa i usiłowania zabójstwa. Ofiara Ryszarda Cyby to najwyraźniej zaatakowany bestialsko budynek.

Nie jest tajemnicą, że masowy odbiorca głównie interesuje się nagłówkami i tytułami, rzadko zaglądając do treści kryjących się pod nimi. Jest to typowy zabieg socjotechniczny stosowany w III RP przez tak zwane wiodące media.

W tym jednak wypadku ci, którzy łudzili się, że cyniczni medialni kłamcy coś zrozumieli i ta niewinnie przelana krew ich zmieni, są po prostu zwykłymi naiwniakami.

Ktoś niezorientowany mógłby z tej niejasnej informacji wywnioskować, że zapewne zniszczono elewację, powybijano również szyby, a może nawet, co nie daj Boże, wtargnięto do środka i zdemolowano pomieszczenia dewastując sprzęt biurowy oraz porozbijano żyrandole w siedzibie PiS.

Co innego, jeśli chodzi o podpalony samochód TVN-u. Tu mieliśmy wyczerpująco jasne i wstrząsające nagłówki okraszone oczywiście widokiem płonącego wozu, w dodatku tak wykadrowane, aby nie było widać przypatrujących się temu biernie funkcjonariuszom policji.

Oczywiście do tego momentu, w którym pisze te słowa, nie ustalono sprawców owego podpalenia, a sprawa przycicha właśnie z powodu piętrzących się wątpliwości i coraz bardziej prawdopodobnej zaplanowanej z premedytacją prowokacji.

Podobnie do dziś nie schwytano „wandali”, którzy przed wyborami zamalowali litewskie napisy w gminie Puńsk, pomazali farbą budynek synagogi na Podlasiu, zniszczyli mienie w Centrum Muzułmańskim w Białymstoku czy w końcu zbezcześcili pomnik w Jedwabnem.

Warto przypomnieć, że ostatnio w III RP pojawili się również nieznani sprawcy zupełnie innej kategorii. Ci z kolei zamiast niszczyć, „upiększają” miejsca historyczne, fachowo przez kamieniarzy wykonanymi tablicami, jak ta umieszczona w Strzałkowie z rosyjskim napisem, który w polskiej wersji językowej brzmi:

„Tutaj spoczywa 8000 radzieckich czerwonoarmistów, brutalnie zamęczonych w polskich obozach śmierci w latach 1919-1921”

Bardzo to wszystko dziwne. Organa ścigania momentalnie chwytają ucznia, który na murze napisał „J…ć rząd”. Bez problemu o 6 rano wkraczają do domu internauty, który miał śmiałość zadrwić z prezydenta, a w wymienionych wyżej przypadkach kompletny klops, jakby sprawcami byli jacyś nieuchwytni smutni panowie w symbolicznych już białych kominiarkach.

Aby uzmysłowić czytelnikom stopień bezczelnej manipulacji mediów przypomnę sensacyjny nagłówek, jaki pojawił się natychmiast na Onecie po wybuchu „afery taśmowej” w PZPN.

„Flesz: korupcja w PZPN?; PiS chce kary śmierci”

Co z tej zbitki wynika? Ano Kaczyński pewnie chce powiesić albo posadzić na krześle elektrycznym prezesa Grzegorza Latę i  sekretarza Zdzisława Kręcinę.

Wróćmy jednak do właśnie rozpoczętego procesu mordercy Marka Rosiaka, Ryszarda Cyby i przyjrzyjmy się treści jego oświadczenia tak wstydliwie przemilczanego przez wiodące media:

„Na początku chciałbym przeprosić pokrzywdzonych za to, co zrobiłem, ale winę ponosi PiS. Jarosław Kaczyński i Lech Kaczyński, który spierał się na samolot i nie chciał się spóźnić się na uroczystości, doprowadził do katastrofy smoleńskiej przez zmuszenie załogi samolotu do lądowania w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych i słabo wyposażonym lotnisku. Według mnie to Lech Kaczyński jest największym mordercą Polskim od czasu II wojny światowej.

Może ciemny lud wszystko kupi (Jacek Kurski poseł PiS). Buduje mordercy pomnik, na który nie zasługuje. Na pomnik zasługuje tylko Generał Jaruzelski, który rządził Polską w trudnych czasach komunizmu, gdy byliśmy pod okupacją Związku Radzieckiego.

Ja byłem zbulwersowany sytuacją polityczno-gospodarczą w Polsce. Chciałem swoim działaniem poruszyć opinię publiczną, obudzić społeczeństwo by naprawdę rozliczyło polityków, którzy nie realizują zadań, do których zostali wybrani.

W więzieniu wszak nie żyje się gorzej niż w Polsce na wolności. Polska to jest chory kraj, w którym nie funkcjonuje prawo, łamana jest konstytucja, brak równości w dostępie do pracy. Renciści i emeryci płacą tylko składkę zdrowotną a reszta społeczeństwa musi płacić pełny ZUS, oprócz rolników. Emeryci otrzymują emerytury i dalej pracują w tym samym zawodzie.”

Zauważmy, że nie ma tu żadnej wzmianki o „cudem ocalonym” komiku Niesiołowskim, który już odmówił modlitwy dziękczynne za ocalenie i całej Polsce opowiadał o ośmiu kulach, które miały przeszyć jego bohaterskie ciało.

Jednak w treści tego oświadczenia Ryszarda Cyby uderza zupełnie coś innego.

Ten człowiek jest tak naprawdę ofiarą kłamstw i fali nienawiści, jaką z rozmysłem wywołały polskojęzyczne media wraz z partią rządzącą oraz tak zwane autorytety.

 On, choć nieudolnie to niemal cytuje łgarstwa i propagandowe wrzutki jakie pojawiały się przez lata w przestrzeni publicznej i utkwiły na dobre w jego zmanipulowanym chorym umyśle.

Gdyby w tych ludziach siejących nienawiść tliła się jeszcze, choć odrobina człowieczeństwa to zapewne wyrzuty sumienia nie pozwoliłyby im spokojnie zasnąć.

Weźmy ten oto fragment:

„ Jarosław Kaczyński i Lech Kaczyński, który spierał się na samolot i nie chciał się spóźnić się na uroczystości, doprowadził do katastrofy smoleńskiej przez zmuszenie załogi samolotu do lądowania w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych i słabo wyposażonym lotnisku. Według mnie to Lech Kaczyński jest największym mordercą Polskim od czasu II wojny światowej.

Panie Waldemarze Kuczyński, gdyby ten morderca dorównywał panu elokwencją to zapewne wnioski zawarłby w dwóch krótkich zdaniach pańskiego autorstwa, znaczących dokładnie to samo:

„Załamał się formalny system dowodzenia statkiem powietrznym. Dowódcą statku został prezydent Lech Kaczyński, a dowódcą operacyjnym gen. Błasik”

Oczywiście nie przypadkiem, jako sprawca smoleńskiej tragedii wymieniony jest też Jarosław Kaczyński.

Panie laureacie pokojowego Nobla, Lechu „Bolku” Wałęso. Czy to, aby nie są pańskie słowa?

„Rozmowa braci to będzie sprawa jasna…jak mówię to będzie klucz…yyyym…do wszystkiego”

Następnie Cyba pisze:

Może ciemny lud wszystko kupi (Jacek Kurski poseł PiS). Buduje mordercy pomnik na który nie zasługuje. Na pomnik zasługuje tylko Generał Jaruzelski, który rządził Polską w trudnych czasach komunizmu, gdy byliśmy pod okupacją Związku Radzieckiego.

Skąd pomysł stawiania pomnika zdrajcy i zaprzańcowi Jaruzelskiemu?

Tu ukłony ślę do Wrocławia, do samego Władka Frasyniuka, który w 20 rocznice geszeftu po tytułem okrągły stół mówił w sejmie tak:

 „We Wrocławiu jest duże rondo Reagana i malutka ulica Kuronia. Te proporcje powinny być odwrotne. Pomniki powinniśmy, więc stawiać Wałęsie i Jaruzelskiemu. Powiem to mocno. A nie Reaganowi”

Oczywiście Frasyniuk to tylko mały przykład tego, co nasi salonowcy uczynili, aby kremlowskie pachołki Jaruzelski i Kiszczak mieli się dobrze i przez trzy dziesięciolecia broń Boże nie nabawili się chrypki katarku czy kaszelku.

Ten nieszczęsny człowiek siedzący dziś na ławie oskarżonych nadal wierzy w dawno już zdemaskowane wasze kłamstwa oraz dzięki wieloletniemu praniu mózgu ufa, że Jaruzelski to zbawca narodu i ojciec polskiej demokracji. Jemu ktoś wmówił, że za sytuację polityczno-gospodarczą nie odpowiadają rządzący ale PiS i Kaczyński, co wyraźnie pisze w swoim liście.

 Ilu takich Frankensteinów wyprodukowaliście przez te wszystkie lata? Ilu po polskich ulicach chodzi potencjalnych morderców pragnących „zastrzelić i wypatroszyć” Jarosława Kaczyńskiego? Kto wie czy Cyba nie był wiernym widzem „Szkła kontaktowego” i może udało mu się kiedyś dodzwonić do Grzegorza Miecugowa?

 Zarówno Marek Rosiak, Paweł Kowalski, jak i sam Ryszard Cyba to są bezsprzecznie ofiary tego waszego salonu III RP, z mediami, autorytetami, ekspertami i celebrytami.  To wy sialiście jak jacyś opętani szaleńcy jad nienawiści i to na wasze ręce spada krew ofiar oraz los ogłupionego i popchniętego do zbrodni człowieka, którego wyhodowaliście.

Czym różnicie się od hitlerowskiego „Stürmera” szczującego na Żydów, czy „Radia Tysiąca Wzgórz” w Rwandzie nawołującego do eksterminacji plemienia Tutsi? Tym, że zabito póki co, zaledwie jednego pisiora?

Jakże żałośnie na tym tle wyglądacie z tymi waszymi antyfaszystowskimi akcjami i szastaniem przy każdej okazji hasłami o miłości i tolerancji.

Kolejny efekt tej wytężonej wieloletniej działalności można było obserwować 11-go listopada w Warszawie.

Dlatego na koniec wrócę do spalonego w Dzień Niepodległości wozu transmisyjnego TVN-u.

Jeżeli oczywiście założymy, co mało prawdopodobne, że tego aktu dopuścili się ludzie kierowani nienawiścią do was, a nie policyjni prowokatorzy to nauka z tego płynie taka.

Nienawiść to broń obosieczna. Oprócz morderców i podpuszczonej na opozycję zmanipulowanej tłuszczy można sobie w ten sposób wyhodować również zajadłych wrogów i musicie o tym pamiętać.

Lament i płacz nad tą stratą samochodu TVN wygląda dzisiaj jak złość bandyty, któremu podczas zadawania ciosów wyszczerbił się nóż.

Gdyby ktoś poprosił mnie o wybór jednego jedynego obrazu, który najlepiej scharakteryzuje establishment III RP i służące mu wiernie media to postawił bym na dzieło Caravaggia, „Pocałunek Judasza”

Mirosław Kokoszkiewicz

Artykuł opublikowany w Warszawskiej Gazecie, Lubelskiej Gazecie, Śląskiej Gazecie

Za: Kokos26 blog (02.12.2011) | http://kokos.salon24.pl/369655,salon-iii-rp-ma-krew-na-rekach

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content