Tony Blair: “Regularnie czytam Koran, praktycznie codziennie”

Aktualizacja: 2008-12-26 4:03 pm

“Regularnie czytam Koran, praktycznie codziennie” – wyznaje Tony Blair, były premier Wielkiej Brytanii, od pewnego czasu uznający siebie za katolika.

55-letni Blair powiedział w wywiadzie dla pisma Die Zeit, że “Mahomet był niezwykła siłą cywilizacyjną”, lecz gdy zapytany “Czy planuje konwersję na Islam”, uśmiechnął się i odparł: “Nie, nie zaczynajmy rozmowy na ten temat.”

Tony Blair, cały czas sprawujący funkcję wiceprzewodniczącego Międzynarodówki Socjalistycznej, podjął się roli międzynarodowego wysłannika na Bliski Wschód. Powiedział, że “Wiara jest ważnym elementem w zrozumieniu Bliskiego Wschodu, a zrozumienie innych religii pobudza do większej motywacji.”


Na podstawie: earthtimes

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=4782 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]