Izraelscy edukatorzy będą szkolić singapurskich nauczycieli

Aktualizacja: 2008-12-25 11:04 pm

Izraelscy “instruktorzy” zostali zaangażowani przez rząd Singapuru celem prowadzenia szkoleń miejscowych nauczycieli.

Singapurskie Ministerstwo Edukacji zatrudniło grupę nauczycieli z “centrum doskonałości” Israel Center for Excellence w ramach programu mającego za zadanie instruować nauczycieli jak mają “pobudzać uczniów do  kreatywności i niezależnego myślenia”.

Singapurski Minister Edukacji, dr Ng Eng Hen niedawno odwiedził Izrael celem zapoznania się z funkcjonowaniem programu. Na pytanie dlaczego Sinagpur zdecydował się na ten program w czasie gdy singapurscy uczniowie i studenci osiągają najlepsze wyniki w nauce, powiedział że jakkolwiek kładzie się nacisk na zapamiętywanie i praktykę, to “studentom brakuje kreatywaności i niezależnego myślenia”.

W pierwszej fazie programu, izraelscy instruktorzy przeszkolą setki singapurskich nauczycieli w dziesiątkach szkół wyselekcjonowanych przez ministerstwo.


Na podstawie: Ynet.news

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=4777 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]