Ostateczna decyzja FAA obniżająca kategorię izraelskiego lotniska Ben Gurion

Aktualizacja: 2008-12-25 10:05 pm

Pomimo nacisków, amerykańska Federalna Agencja Lotnicza (Federal Aviation Agency – FAA) zdecydowała się na obniżenie kategorii największego izraelskiego lotniska Ben Gurion Internatioal Airport, z Kategorii A na Kategorię B, co stawia Izrael na równi z takimi krajami jak Ukraina, Honduras czy Haiti.

Krytyczny raport FAA degradujący lotnisko, wylicza liczne zaniedbania wpływające na bezpieczeństwo lotów i podróżnych. Amerykańscy inspektorzy stwierdzili, że procedury bezpieczeństwa lotów są przestarzałe i niedostateczne. “To jest czarny dzień dla izraelskiego lotnictwa” – stwierdził Lior Yavor, szef izraelskiego przewoźnika El Al.

Stowarzyszenie Pilotów Izraelskich obarczyło za sytuację Ministerstwo Transportu i wezwało rząd do podjęcia szybkich decyzji.

Na podstawie: INN

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=4770 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]