Wielka Brytania: ministrze odwiedź czasem schronisko dla ubogich!

Aktualizacja: 2011-11-24 1:11 pm

Do schronisk dla ubogich prowadzonych przez Caritas zaprosił abp Vincent Nichols brytyjskich ministrów i parlamentarzystów. Przewodniczący konferencji episkopatu Anglii i Walii spotkał się wczoraj z członkami rządu, izb parlamentarnych i z pracownikami Caritas, by omówić kontrowersje i szukać wyjścia z impasu, w jakim znalazł się projekt reformy opieki społecznej w Wielkiej Brytanii.

Rząd Davida Camerona zamierza radykalnie obniżyć świadczenia socjalne dla rodzin wielodzietnych, co może skutkować dramatycznymi konsekwencjami, jakich obawia się strona kościelna. Natomiast katolicki hierarcha zwrócił uwagę, że podejmujący decyzje budżetowe winni zobaczyć ich efekty ludzkie w społeczeństwie. Parlamentarzyści i ministrowie winni także wsłuchać się w głos służb charytatywnych z pierwszej linii. To one bowiem jako pierwsze przyjmą na siebie najbardziej poszkodowanych, wykluczonych społecznie, bankrutów czy skazanych na bezdomność i biedę. Ministrów i parlamentarzystów abp Nichols wezwał do wykorzystania bogactwa wiedzy i kreatywności w relacjach z pracownikami zaangażowanymi na rzecz najsłabszych. Politycy winni także uznać pozytywną i żywotną rolę, jaką w czasach kryzysu społeczno-gospodarczego na Wyspach Brytyjskich może odegrać Kościół, oferując ciekawe inicjatywy. W przekonaniu abp. Nicholsa wiara nie może być postrzegana jako problem do rozwiązania, ale jako ważna część odpowiedzi na kryzys.

se/rv

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=47430 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]