Metr w głąb

Jeśli ktoś uważał, że to, co się działo w polskim parlamencie w zeszłej kadencji było naganne, czy gorszące, to teraz musi mu się kończyć skala oburzenia, Przegrzane obwody muszą generować głośne, przeraźliwe buczenie. Jedno z najwyższych stanowisk w państwie, jak na urągowisko obejmuje osoba tego najzwyczajniej w świecie niegodna. Już raczej pierwszy lepszy menel z Dworca Centralnego bardziej by się nadawał, bo pod względem dbałości o owłosienie jedzie na tym samym wózku, co Pani Marszałek, a przynajmniej nie jest patologicznym kłamcą przyłapanym na najbardziej ordynarnych kłamstwach w historii polskiego Sejmu, od czasu, gdy jego obrady są spisywane, co było wcześniej, nie wiem. Oczywiście, na relacjach ustnych, jako na zawodnych nie możemy polegać. Kroniki Thietmara są tendencyjne, a Galla Anonima zbyt ogólnikowe. No, ale w czasach nowożytnych Ewa Kopacz jest niewątpliwą rekordzistką

Oto cytat, z wystąpienia sejmowego, min. Ewy Kopacz z 29 kwietnia zeszłego roku podczas dyskusji nad informacją rządu o śledztwie w sprawie katastrofy smoleńskiej.

”Z wielką uwagą obserwowałam pracę naszych patomorfologów przez pierwsze godziny. Pierwsze godziny nie były łatwe i to państwo musicie wiedzieć. Przez moment nasi polscy lekarze byli traktowani, jako obserwatorzy tego, co się dzieje. To trwało może kilkanaście minut, a potem, kiedy założyli fartuchy i stanęli do pracy razem z lekarzami rosyjskimi, nie musieli do siebie nic mówić”

Wtedy to padły też nieśmiertelne już, kultowe słowa o ziemi przekopanej na metr w głąb. Jakież przejęcie, jakież łzy nieledwie zostały użyte w tym spektaklu! I co? Ani jedno, ani drugie nie było prawdą. Części samolotu, dokumenty, prywatne rzeczy ofiar, ba, części ich ciał znajdywali i brali sobie na pamiątkę zarówno miejscowi mieszkańcy, jak i pielgrzymki z Polski, co akurat jest doskonale udokumentowane i nie da się podważyć.

Zwłoki ofiar, w niekompletnym stanie, nieumyte, okazywano, członkom rodzin do identyfikacji. później w tych workach, wrzucono do trumien, i tak pochowano w Polsce. Po pogrzebach, do Polski przywieziono, ponad 200 kg, szczątków i osobno pochowano. Ubrania ofiar, w większości spalono, niektórych znalezionych przedmiotów, do dzisiaj, rodzinom nie oddano.

Polscy prokuratorzy ani żaden polski lekarz, w ogóle, nie brali udziału w sekcjach zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej, a nikt z polskich przedstawicieli nie wspierał członków rodzin ofiar, którzy identyfikowali szczątki.

To już nie jest tylko haniebne, odrażające, oburzające. To akurat mnie nie zaskakuje, w końcu mówimy o ekipie Tuska. Ale to po prostu i zwyczajnie złamanie polskiego prawa. Jest niezgodne z obowiązującym polskim prawem, że przy sekcjach nie uczestniczyli polscy lekarze i prokuratorzy, jest niezgodne z obowiązującym polskim prawem, że w Polsce pochowano ofiary bez sekcji, przy której byliby polscy lekarze i prokuratorzy. A już zupełnie kuriozalnym jest zakaz otwierania trumien, bo w Moskwie zabronili. Teraz się dowiadujemy, że Kopacz odmówiła przyjęcia ofiarowanej pomocy ze strony europejskich ekspertów, bo rosyjscy jej zdaniem wystarczali.

 I teraz ta osoba jest potencjalnie, w razie niedyspozycji Prezydenta, głową polskiego państwa. Tak między nami, to Pan Prezydent, oby żył wiecznie w takim stanie wydaje się znajdować permanentnie. No, ale nie będę ciągnąć tematu, bo mnie ścigną, jeśli nie za obrazę, to za ujawnienie tajemnicy państwowej.

Jak się wydaje dwie przyczyny zadecydowały o tym niesłychanym wyborze- raz- całkowite oddanie i uzależnienie od Donalda Tuska. Dwa, chęć pokazania, że już absolutnie wszystko mogą zrobić i nikt nawet nie piśnie, a jak piśnie, to i co z tego.

Jeśli honor polskiego Sejmu unosił się gdzieś w głębinach w pobliżu dna, to teraz, z tym wyborem grzmotnął w to dno z takim impetem, że zakopał się w mule. Na metr w głąb.

Prezydent Komorowski, Premier Tusk, Marszałek Kopacz, Wicemarszałek Nowicka. Pora umierać.

Seawolf

P.S. Zachęcam do czytania poniedziałkowych felietonów w Freepl.info i w „Gazecie Polskiej Codziennie”.  

Zachęcam też do słuchania moich felietonów w wersji audio, na

 

Za: Seawolf blog (09.11.2011) | http://seawolf.salon24.pl/362019,metr-w-glab

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content