Źądamy przywrócenia POLSKIEGO GODŁA na koszulce piłkarskiej reprezentacji Polski

Aktualizacja: 2011-11-16 11:02 pm

Szanowny Pan
Grzegorz Lato
Prezes PZPN

“Reprezentacja Polski” jest reprezentacją Polski a nie “Reprezentacją PZPN” dlatego na koszulkach zawodników zawsze było godło Rzeczypospolitej Polskiej.
W myśl ustawy z 9 lutego 1990 roku “godłem Rzeczypospolitej Polskiej staje się wizerunek Orła Białego ze złotą koroną na głowie zwróconej w prawo, z rozwiniętymi skrzydłami, z dziobem i szponami złotymi, umieszczony w czerwonym polu tarczy”.
Zastąpienie w/w godła “logiem” jest fatalnym nieporozumieniem ponieważ reprezentacja Polski ma być reprezentacją kraju i narodu a nie reprezentacją grupy konsumentów jakiejś firmy której symbolem jest “logo”. Dlatego pragnę wyrazić swoje oburzenie usunięciem Polskiego godła z koszulki reprezentacji Polski i żądam przywrócenia POLSKIEGO GODŁA na koszulce piłkarskiej reprezentacji Polski.

Z wyrazami szacunku
(-) Marcin Kalicki
Prawica Rzeczypospolitej”

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=47190 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]