Kastety, pałki, gaz – oto co policja znalazła w redakcji komunistycznego pisma “Krytyka Polityczna”

Aktualizacja: 2011-11-14 3:20 pm

Ochraniacze za zęby, na piszczele, pałki i tarcze znalazla policja w siedzibie “Krytyki Politycznej” na Nowym Świecie. Sekretarz redakcji “KP” przekonuje, że zostawili ją tam antyfaszyści.

W kawiarni Nowy Wspaniały Świat w Warszawie, gdzie mieści się siedziba “Krytyki Politycznej”, w piątek policja znalazła m.in. pałki, kastety oraz gaz łzawiący – poinformował rzecznik Komendy Głównej Policji Mariusz Sokołowski, zaznaczając, że nikt się do tego nie przyznaje. Policja zapowiada, że sprawdzi na monitoringu, do kogo należy ten arsenał. 

W piątek w kawiarni “Nowy Wspaniały Świat”, która mieści się na rogu ul. Nowy Świat i ul. Świętokrzyskiej w Warszawie, w czasie zamieszek skryła się grupa kilkudziesięciu antyfaszystów. – Mieliśmy do czynienia z grupą osób, która nagle zaatakowała ludzi świętujących odzyskanie niepodległości. Wtedy nastąpiło podprowadzenie pododdziałów policji i zatrzymania. Część z tych obcokrajowców próbowała jeszcze schronić się na terenie jednego z lokali na Nowym Świecie. Tam później policjanci znaleźli pałki, kastety i gaz łzawiący. Teraz nikt się do nich oczywiście nie przyznaje – relacjonował Sokołowski w TVN24.  

Jak wyjaśnił w rozmowie z TVN 24 rzecznik warszawskiej policji, Maciej Karczyński, narzędzia zostały zatrzymane, ponieważ chwilę wcześniej, przy użyciu podobnych, zaatakowano policjantów. – Źmudne śledztwo przed nami. Będziemy analizowali nagrania, których mamy bardzo dużo i jeśli rozpoznamy, że konkretna osoba atakowała nas przy ich użyciu, to będą one dowodami – powiedział. Karczyński dodał, że tylko niektóre ze znalezionych przedmiotów są niezgodne z prawem – np. kastety.

Od znaleziska odcina się “Krytyka Polityczna”. Jak mówi w rozmowie z portalem TVN24 sekretarz jej redakcji, Michał Sutowski, broń w lokalu zostawiła grupa ludzi, która wbiegła do niego po incydencie na Nowym Świecie. – Kiedy po ok. 1,5-2 godzinach opuścili kawiarnię i zostali w niej tylko pracownicy, na miejsce przyjechała policja – opowiada. – Wspólnie dokonaliśmy oględzin, sprawdziliśmy czy nie ma strat. Funkcjonariusze znaleźli m.in. flagi, pałki, gaz łzawiący – dodaje. Sutowski podkreśla, że przedmioty w lokalu wcześniej nie były przechowywane. Powtórzył, że “KP” “stanowczo odcina się od wszystkich działań nastawionych na stosowanie przemocy i że jeśli podczas piątkowych wydarzeń doszło do jakichkolwiek ataków ze strony antyfaszystów, m.in. znieważania osób z grupy rekonstrukcyjnej, redakcja jednoznacznie je potępia.

JW/TVN24

Za: Fronda.pl -- [Org. tytuł: « Kastety, pałki, gaz w Krytyce Politycznej»]
Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=47078 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]