UK: Święta Bożego Narodzenia są zagrożeniem dla dzieci

Aktualizacja: 2008-12-22 7:10 pm

Brytyjskie ministerstwo do spraw dzieci, szkół i rodziny alarmuje, że Święta Bożego Narodzenia są groźne dla najmłodszych. Według ulotki wydanej przez resort, okres świąteczny może być pasmem nieszczęśliwych wypadków.

Czy bombki choinkowe stanowią zagrożenie dla dzieci?

W ramach akcji “Bezpieczne Dziecko”, rodziców ostrzega się, że ich pociechy mogą oparzyć się bożonarodzeniowym indykiem. Zagrożenie czai się także na choince. Bawiące się maluchy mogą łatwo zranić się świątecznymi bombkami. Zdaniem ministerstwa, dużym zagrożeniem jest też samo drzewko. W Wielkiej Brytanii prawie tysiąc osób trafia bowiem w święta do szpitali wskutek wypadków podczas ubierania choinek. Jeszcze bardziej niebezpieczne są włosy anielskie, którymi można się zakrztusić, jeśli spadną z choinki na talerz. Resort straszy też rodziców prezentami: pociechy mogą spaść na przykład z otrzymanego w prezencie konia na biegunach.

Ulotka nie wskazuje, jak ustrzec się tych mrożących krew w żyłach niebezpieczeństw. Zdaniem komentatorów na Wyspach, nie należy się tego spodziewać po resorcie, który dotąd nie uporał się z uporządkowaniem wyników testów z ubiegłego roku szkolnego. Inne grzechy ministerstwa to wydanie milionów funtów na niefunkcjonujący program komputerowy i zgubienie danych tysięcy uczniów.

JaLu/IAR

Za: Fronda.pl
“Święta Bożego Narodzenia są zagrożeniem dla dzieci”

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=4704 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]