Aktualizacja strony została wstrzymana

UK: Święta Bożego Narodzenia są zagrożeniem dla dzieci

Brytyjskie ministerstwo do spraw dzieci, szkół i rodziny alarmuje, że Święta Bożego Narodzenia są groźne dla najmłodszych. Według ulotki wydanej przez resort, okres świąteczny może być pasmem nieszczęśliwych wypadków.

Czy bombki choinkowe stanowią zagrożenie dla dzieci?

W ramach akcji „Bezpieczne Dziecko”, rodziców ostrzega się, że ich pociechy mogą oparzyć się bożonarodzeniowym indykiem. Zagrożenie czai się także na choince. Bawiące się maluchy mogą łatwo zranić się świątecznymi bombkami. Zdaniem ministerstwa, dużym zagrożeniem jest też samo drzewko. W Wielkiej Brytanii prawie tysiąc osób trafia bowiem w święta do szpitali wskutek wypadków podczas ubierania choinek. Jeszcze bardziej niebezpieczne są włosy anielskie, którymi można się zakrztusić, jeśli spadną z choinki na talerz. Resort straszy też rodziców prezentami: pociechy mogą spaść na przykład z otrzymanego w prezencie konia na biegunach.

Ulotka nie wskazuje, jak ustrzec się tych mrożących krew w żyłach niebezpieczeństw. Zdaniem komentatorów na Wyspach, nie należy się tego spodziewać po resorcie, który dotąd nie uporał się z uporządkowaniem wyników testów z ubiegłego roku szkolnego. Inne grzechy ministerstwa to wydanie milionów funtów na niefunkcjonujący program komputerowy i zgubienie danych tysięcy uczniów.

JaLu/IAR

Za: Fronda.pl
„Święta Bożego Narodzenia są zagrożeniem dla dzieci”

Skip to content