Francuska telewizja zastąpi transmisję z pasterki w Watykanie, programem komediowym. Watykan protestuje.

Aktualizacja: 2008-12-21 10:41 pm

Watykan ostro zareagował na decyzję francuskiej telewizji TF1, która zdecydowała się na zastąpienie transmisji papieskiej pasterki, programem komediowym.

Rzecznik prasowy Watykanu, ojciec Federico Lombardi powiedział, że decyzja ta “nie jest pozytywnym sygnałem” i wskazuje na brak wrażliwości na “tradycje kulturowe i religijne wielkiej części Francji”.

Papież Benedykt XVI podczas wizyty we Francji we wrześniu br. wskazał na rolę Francji w rozwoju chrześcijaństwa w Europie oraz na jej współczesną sekularyzację zaznaczając dyplomatycznie, że niezbędna jest “nowa refleksja” nad sekularyzacją.


Na podstawie: The Times

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=4697 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]