Kuba: Publiczna peregrynacja figurki Matki Bożej z Cobre

Aktualizacja: 2011-11-5 12:55 pm

Kard. Jaime Ortega Alamino zaapelował do wiernych o liczny udział w ostatnim etapie peregrynacji figurki Matki Bożej z Cobre, która 6 listopada dotrze do stolicy Kuby. W specjalnym przesłaniu wyemitowanym przez państwową telewizję metropolita Hawany poinformował, że czczony przez Kubańczyków wizerunek Maryi pozostanie w mieście praktycznie do końca roku. Odwiedzi parafie, szpitale, a nawet ośrodki akademickie, by 30 grudnia pożegnać stolicę podczas uroczystej Mszy na jednej z głównych ulic Hawany. Jak zaznaczył kard. Ortega, Matka Boża z Cobre jest bliska nie tylko wierzącym, ale stanowi ważny symbol dla całego narodu.

tc/ rv

Za: Radio Watykańskie (05/11/2011) -- [Org. tytuł: « Kuba: kardynał wita Pannę Miłosierdzia»]
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=46769 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]