Weteran w USA popełnia samobójstwo “co 80 minut”

Aktualizacja: 2011-11-4 10:55 am

Wyniki raportu “Center For A New American Security”, są zatrważające: według nich, w Stanach Zjednoczonych co 80 minut śmiercią samobójczą umiera jeden z byłych żołnierzy. Jeszcze gorzej ten problem przedstawia się wśród żołnierzy na służbie – od 2005 do 2010 roku co 36 minut któryś odbierał sobie życie – stwierdza studium „CNAS”. Telefoniczna linia zaufania dla weteranów (The Veterans Crisis Line), powstała w 2007 roku, otrzymała 400 000 telefonów, i jak twierdzi, uratowała 14 tysięcy osób przed odebraniem sobie życia.

Źołnierze po powrocie do domu muszą zmagać się z bezrobociem, zespołem stresu pourazowego, stratą przyjaciół z armii – pisze o przyczynach tego zjawiska „Huffington Post”, który w czwartek publikuje wyniki badań “CNAS”.

Autorzy badań postulują, żeby departament obrony bardziej efektywnie niż do tej pory zajął się tym problemem. Nie jest do końca jasne, jak wielu weteranów i z jakich przyczyn odbiera sobie życie, Według autorów badań konieczne są nowe programy skierowane na stan zdrowia psychicznego żołnierzy, a także stworzenie systemu monitorującego przypadki samobójstw. Proponują też cząstkowe rozwiązania: ich zdaniem przełożeni wojskowi mogliby sugerować, żeby broń zagrożonych samobójstwem żołnierzy była przechowywana poza ich domem.

agkm, Huffington Post

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=46704 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]