Dziennik kanadyjski National Post wzywa do legalizacji prostytucji

Aktualizacja: 2006-07-13 12:00 am

Jeden z największych dzienników kanadyjskich National Post w artykule odredakcyjnym pisze, że Kanada powinna zalegalizować prostytucję, zalegalizować domy publiczne i w pełni zezwolić na otwarte ogłoszenia i oferty tzw. usług erotycznych. “Prostytucja jest przemyslem [sic!] takim samym jak inne. Jeśli zrobisz z niej zajęcie nielegalne – dajesz tym samym kryminalistom monopol. Jeśli jednak zalegalizujesz ją – dajesz szansę przestrzegającym prawo przedsiębiorcom możliwość konkurowania.” – napisał red. John Turley-Ewart w artykule wydrukowanym 7 lipca br.

Na tego typu prymitywny argument, odpowiedziała Gwendolyn Landolt, wice-przewodnicząca organizacji REAL Women of Canada: “[W społeczeństwie] zawsze będą osoby, które dokonują morderstw – czy oznacza to, że powinniśmy morderstwa zalegalizować? Zawsze będą osoby, które kradną – czy powinniśmy złodziejstwo zalegalizować? Są bardzo ważne powody, dla których prostytucja jest nielegalna. […] Prostytucja jest formą wykorzystywania kobiet, gdzie kobiety są zredukowane do zwykłych objektów seksualnych, które można “użyć i wyrzucić”.” – odpowiedziała p. Landolt, i dodała: “Seksualność człowieka została stworzona w kontekście miłości w związku małżeńskim, a prostytucja jest poniżeniem ludzkiej seksualności.”

Gwendylon Landolt wskazała przy tym na przypadek Szwecji, gdzie po legalizacji prostytycji 30 lat temu, tzw. przemysł uslug erotycznych przyczynił się do wzrostu spożycia narkotyków i uzależnień od nich, własnie szczególnie wśród prostytutek. Problem urósł do takich rozmiarów społecznych, że w 1998 roku przepisy te całkowicie zmieniono.

 

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=465 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]