Aktualizacja strony została wstrzymana

Dziennik kanadyjski National Post wzywa do legalizacji prostytucji

Jeden z największych dzienników kanadyjskich National Post w artykule odredakcyjnym pisze, że Kanada powinna zalegalizować prostytucję, zalegalizować domy publiczne i w pełni zezwolić na otwarte ogłoszenia i oferty tzw. usług erotycznych. „Prostytucja jest przemyslem [sic!] takim samym jak inne. Jeśli zrobisz z niej zajęcie nielegalne – dajesz tym samym kryminalistom monopol. Jeśli jednak zalegalizujesz ją – dajesz szansę przestrzegającym prawo przedsiębiorcom możliwość konkurowania.” – napisał red. John Turley-Ewart w artykule wydrukowanym 7 lipca br.

Na tego typu prymitywny argument, odpowiedziała Gwendolyn Landolt, wice-przewodnicząca organizacji REAL Women of Canada: „[W społeczeństwie] zawsze będą osoby, które dokonują morderstw – czy oznacza to, że powinniśmy morderstwa zalegalizować? Zawsze będą osoby, które kradną – czy powinniśmy złodziejstwo zalegalizować? Są bardzo ważne powody, dla których prostytucja jest nielegalna. […] Prostytucja jest formą wykorzystywania kobiet, gdzie kobiety są zredukowane do zwykłych objektów seksualnych, które można „użyć i wyrzucić”.” – odpowiedziała p. Landolt, i dodała: „Seksualność człowieka została stworzona w kontekście miłości w związku małżeńskim, a prostytucja jest poniżeniem ludzkiej seksualności.”

Gwendylon Landolt wskazała przy tym na przypadek Szwecji, gdzie po legalizacji prostytycji 30 lat temu, tzw. przemysł uslug erotycznych przyczynił się do wzrostu spożycia narkotyków i uzależnień od nich, własnie szczególnie wśród prostytutek. Problem urósł do takich rozmiarów społecznych, że w 1998 roku przepisy te całkowicie zmieniono.

 

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: materiałów redakcyjnych

Skip to content