Aktualizacja strony została wstrzymana

Żydowska prowokacja: Antypolski reality show w amerykańskiej telewizji

Amerykański producent telewizyjny Yuri Rutman wraz z innym współproducentem prowadzą obecnie casting do nowego programu telewizyjnego. Chodzi o nowy reality show o roboczej nazwie „Warsaw Chicago”. Na stronie internetowej tego przedsięwzięcia czytamy (cytujemy wraz z błędami):

„Firmy telewizyjne: IDEA FACTORY (www.tiftv.com) z Los Angeles, która ma swój udział w produkcji takich programów telewizyjnych jak „Survivor”, „The Apprentice”, „God or Girl”, firma RAIN MANAGEMENT (www.rainmanagementgroup.com)  oraz NOCI PICTURES (www.noci.com) rozpoczynają nabór do nowego programu telewizyjnego w formacie reality show, który ma mieć swoje miejsce i dotyczyć polskiej społeczności w Chicago w Stanach Zjednoczonych. Program ten ma być połączeniem takich telewizyjnych hitów jak „Jersey Show” i serii programów „Real Housewives”. producenci szukają kobiet i mężczyzn w każdym wieku.

Producenci programu szukają przede wszystkim wielopokoleniowej polskiej rodziny mieszkającej w Chicago by pokazać jej życie 24 godziny na dobę by pokazać różnice w myśleniu i rozumieniu świata (np. ojciec jest tworem starej szkoły, który pracuje jako policjant lub jest prezesem firmy, matka zajmuje się domem, córka randkuje z chłopakiem, który absolutnie nie przypadł do gustu rodzicom, syn jest ścigany przez sąd za wielokrotne wykroczenia i ugania się za starszymi kobietami w celach seksualnych, babcia i dziadek natomiast odpowiadają na obserwowaną sytuację modlitwami w języku polskim, itd, itp.)  

Producencie programu szukają również seksownych dziewczyn, przystojnych chłopaków, starszych kobiet szukających romansu i związku z młodszymi mężczyznami, kobiet które szukają partnerów seksualnych tylko wśród młodych mężczyzn, mężczyzn którzy utrzymują młodsze kobiety, osoby bawiące się na różnych imprezach i „bywające w towarzystwie”, właścicieli własnych firm (klubów, dyskotek, restauracji, sal bankietowych, sklepów spożywczych), polityków, ludzi szeroko pojętej „kultury” (muzyków, aktorów, modeli, modelek, dj’ów).

Zgłaszające się do programu osoby muszą mieszkać w Chicago lub przedmieściach i posługiwać się oboma językami: polskim i angielskim.”

Poza nagraniem materiału video, należy jednocześnie odpowiedzieć na poniższe pytania:

1. Czy chcesz wziąć udział w programie indywidualnie czy z całą rodziną? Czy Ty i Twoja rodzina będzie miała jakiekolwiek rezerwacje, granice przed pokazaniem w programie telewizyjnym życia całej rodziny, miłości, kłótni, romansów, jednocześnie gwarantując dostęp do swojego domu, pracy oraz innych miejsc w których przebywasz?

2. Podaj jakiś przykład dlaczego Twoje aktualne życie może być interesujące dla milionów ludzi (np. jesteś w związku z osobą, której Twój ojciec nie akceptuje ze względu na rasę czy wyznanie, czy jesteś osobą która prowadzi ogólnie przyjęte przez społeczeństwo kontrowersyjny styl życia, np. uprawia seks z wieloma partnerami, lub płaci za swoją edukację pracując jako stripizerka, itd)

3. Dlaczego uważasz, że właśnie Ty i Twoja rodzina powinna być pokazana na ekranach milionów telewizorów w USA? Co może pokazać Twoja rodzina co inne rodziny nie mogą?

4. Opowiedz o swoim stylu życia, o swoich zainteresowaniach, wykonywanym zawodzie, gdzie się bawisz, gdzie i na jakie imprezy chodzisz?

5. Być może jesteś najlepszą osobą w rodzinie wśród, które prowadzą kontrowersyjny lub sielaszczy tryb życia i chcesz pokazać inny, spokojniejszy tryb życia?

6. W jakim stopniu jesteś dumny ze swojego polskiego pochodzenia i pochodzenia swojej rodziny bez względu na to czy urodziłeś się w Polsce czy w Stanach Zjednoczonych. Jaki jest Twój stosunek do polskiej historii, religii, tradycji, czy masz jakiekolwiek historie do opowiedzenia na temat historii swojej rodziny dotyczącej wydarzeń z przeszłości jak II Wojna Światowa, mord żydów. Jakie jest twoje zaangażowanie w organizacje polonijne i życie polonijne?

7. Jakie jest Twoje ulubione polskie miejsce w Chicago (restauracja, klub, bar) i dlaczego?

8. Co zrobiłbyś i jak byś się zachowywał gdyby okazało się, że program ten stanie się hitem a ty zostaniesz gwiazdą telewizyjną z dnia na dzień?

9. Jaki jest Twój obecny harmonogram pracy i zajęć i kiedy byłbyś dostępny w celu nagrywania programu i materiałów promocyjnych?

Jak widać, wspomina się nawet Holocaust. Dlaczego producenci wprost nie napiszą, że poszukają osób ograniczonych umysłowo o polskich korzeniach, które perfekcyjnie wpisują się w stereotypowy obraz Polaka katolika i antysemity oraz osób, które swoja osobą mogą łatwo udowodnić prawdę przekazywaną w „Polish jokes”? Taki komunikat byłby dużo prostszy i każdy Polak od razu zrozumiałby, że to przecież o niego chodzi i że właśnie ma życiową szansę zostać gwiazdą ambitnej amerykańskiej telewizji i idolem inteligentnej, wymagającej amerykańskiej publiczności.

Zachęcamy wszystkich do przeczytania książki Dr Danusha Goska „Bieganski: The Brute Polak Stereotype, Its Role in Polish-Jewish Relations and American Popular Culture” (tłum. „Bieganski: Stereotyp Polaka i jego rola w relacjach polsko-żydowskich i amerykańskiej kulturze masowej”).

Źródło:

 

KOMENTARZ BIBUŁY: Producentem antypolskiego paszkwilu jest niejaki Jurij Rutman, urodzony w Kijowie Żyd. W 1973 roku wyjechał on z rodzicami ze Związku Sowieckiego do Izraela. Z jakichś względów izraelska ziemia obiecana nie spodobała się przybyszom i już w dwa lata później rodzinka przesiedliła się do Chicago (jakże łatwo było/jest Żydom otrzymać stały pobyt w USA, to temat na co najmniej kilka prac doktorskich, których jednak nikt w „wolnym świecie” nie pisze…) Po skończeniu przeciętnego uniwersytetu, Jurij zabrał się do, nazwijmy to, „typowej i uczciwej pracy”, która określona została przez Wikipedię jako „kreatywna działalność biznesowa, handel walutami i współudział w zespołach operujących na rynku nieruchomości”.

W jaki sposób ta, nazwijmy to, „typowa i uczciwa praca” pozwoliła, dziś 38-letniemu Jurijowi, na zgromadzenie fortunki umożliwiającej finansowanie produkcji seriali telewizyjnych, filmów, nikt nie pyta. Nikt nie zadaje również pytań czy przyczyną produkcji antypolskich paszkwili jest wyniesione z typowego żydowskiego domu antypolskie nastawienie, czy też doskonale wyczuwa on klimat na zrobienie pieniędzy poprzez modne i intratne dziś opluwanie Polaków. Najprawdopodobniej, umiejętnie powiązał on ze sobą te dwa elementy. No i z tego względu szoł  osiągnie wielkie uznanie wśród tzw. krytyków.

Oczywiście resort nijakiego „Radka” Sikorskiego – pseudonim Struś – nic nie wie na temat tejże produkcji, a inny pozer, nijaki Bogdan Zdrojewski, udający kierowanie pokracznym tworem ministerialnym, być może wykorzysta żydowski talent Jurija Rutmana i sprawdzonym wzorem lat poprzednich wytypuje go na oficjalnego przedstawiciela Polski na jakieś międzynarodowe biennele kultury. Tym samym, spełnione będą wytyczne kierownictwa Partii o promowaniu „Kultury i Dziedzictwa Narodowego”. Niekoniecznie polskiego, ale któż spierał by się o takie szczegóły.

Za: Sejsmograf antypolonizmu (24 Październik 2011) | http://www.antypolonizm.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=688:nowy-reality-show-warsaw-chicago-w-amerykaskiej-telewizji&catid=7:publikacje&Itemid=7 | Nowy reality show „Warsaw Chicago” w amerykańskiej telewizji