Aktualizacja strony została wstrzymana

Rabin: ślub z gojem, wypełnieniem woli nazistów

Rabin Israel Meir Lau, wygłosił w Ramat Gan rasistowskie tezy, skierowane do młodzieży która wróciła z Polski. Według szefa Yad Vashem, poślubienie goja, to jak wypełnienie woli nazistów.

Israel Meir Lau swoje poglądy kierował do prawie 400 uczniów jednego z liceów w Ramat Gan. Wrócili oni właśnie z wycieczki do Polski, dlatego w przemówieniu rabin twierdził m.in. że w USA byłoby obecnie prawie 30 milionów Żydów, gdyby nie asymilowanie się tamtejszej diaspory. Rabin przedstawił także historię żydówki urodzonej w Polsce, która w czasie Zagłady poślubiła goja, a swoje dziecko oddała do zakonu. Miał to być negatywny przykład porzucania judaizmu, który to akt jest dla Laua wypełnieniem polityki nazistów, bowiem Trzecia Rzesza chciała nie tylko zniszczyć Żydów, ale także judaizm. Odchodzenie od religii jest więc działaniem na jej rzecz. Przemówienie spotkało się z dezaprobatą części widowni.

Rabin Israel Meir Lau urodził się w 1937 roku w Piotrkowie Trybunalskim, a od 1939 do 1945 roku mieszkał w niemieckich gettach, wybudowanych na terenie Polski. W latach 1993-2003 był naczelnym rabinem Izraela, zaś obecnie jest przewodniczącym Instytutu Yad Vashem.

Źródła: rp.pl / Gazeta.pl

MM

Za: narodowcy.net | http://narodowcy.net/slub-z-gojem-wypelnieniem-woli-nazistow/2011/10/27/

Skip to content