Filipiny: seminarium duchowieństwa diecezjalnego z udziałem kapłanów FSSPX

Aktualizacja: 2011-10-24 9:40 pm

Abp Fernando R. Capalla, arcybiskup Davao na Filipinach, ogłosił w sierpniu 2011 roku, spotkanie w jego diecezji poświęcone motu proprio Summorum Pontificum. Arcybiskup, w liście zapowiadającym konferencję, mówił o potrzebie wspierania prawidłowego zrozumienia tego tematu i duszpasterskiej wrażliwości, zwłaszcza w stosunku do wiernych korzystających z posługi Bractwa św. Piusa X, które nazwał “grupą niezatwierdzoną przez Kościół”.

Spotkanie odbyło się zgodnie z planem w dniu 1 października w Davao i zakończyło się sukcesem. W seminarium prowadzonym w imieniu arcybiskupa przez księdza Joela Caasi, profesora liturgiki, wzięło udział wielu duchownych, zakonników i świeckich.

Wielkim zaskoczeniem był przyjazd arcybiskupa, w towarzystwie trzech księży z Bractwa Świętego Piusa X, którzy wzięli udział w seminarium i otrzymali, na kolanach, końcowe błogosławieństwo arcybiskupa.

Źródło: Messainlatino.it 

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=46211 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]