Radziecki pomnik pod specjalnym nadzorem

Aktualizacja: 2011-10-24 3:13 pm

Na prośbę władz Pragi Południe policja i straż miejska wyślą do Parku Skaryszewskiego dodatkowe patrole, które będą pilnowały okolic Pomnika Źołnierzy Radzieckich.  W przyszłości zostaną tam zainstalowane kamery monitoringu.

/ Robotnicy kończą czyszczenie pomnikaz napisów, które pojawiły się na nim w ubiegłym tygodniu. Robią to szósty raz, bo po każdej takiej operacji napisy i czerwona farba wracają.

Dzielnica w tym roku na  czyszczenie monumentu wydała już ponad sześć tysięcy złotych i wolałaby, żeby więcej wydawać już nie musiała: – Poprosiliśmy policję i straż miejską o dodatkowe patrole w okolicy – przyznaje Ewelina Buczyńska, rzeczniczka prasowa dzielnicy.

To rowziązanie tymczasowe. W przyszłości park Skaryszewski ma zostać ogrodzony, pojawi się też monitoring. Jednak na rewitalizację parku trzeba będzie poczekać. Jak długo? Tego urzędnicy nie są w stanie określić. – Nie mamy na to pieniędzy. Nie będzie ich na pewno w 2012 roku – mówi bezradnie Iwona Fryczyńska, rzeczniczka prasowa Zarządu Oczyszczania Miasta. – Może uda się pozyskać fundusze unijne. Będziemy się o nie starać wspólnie z dzielnicą – dodaje.

eMBe/TVN Warszawa

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=46179 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]