Missouri: Odważny ksiądz usunął książki Obamy z biblioteki szkoły katolickiej

Aktualizacja: 2008-12-18 3:51 pm

Odważny ksiądz usunął z biblioteki katolickiej szkoły św. Jana Lalande dwie książki autorstwa prezydenta-elekta Baracka Obamy z racji zajmowanego przez Obamę proaborcyjnego stanowiska.

“Jestem bardzo pro-life” – powiedział ks. Ron Elliott z Blue Springs w stanie Missouri stacji telewizyjnej KMBC – “a z uwagi na jego [Obamy] stanowisko w tych sprawach, zostałem poproszony o przyjrzenie się temu.” Ksiądz Elliott przyznał, że usunął książki ze szkolnej biblioteki, jakkolwiek dodał, iż po ich przeczytaniu nie znalazł w nich nic złego. Powiedział, że zwróci książki z powrotem na półki biblioteki, w lutym lub marcu, “gdy wszystko już przycichnie.”

Szkoła podstawowa św. Jana Lalande specjalizuje się w edukacji najmłodszych dzieci, prowadzi klasy od przygotowawczej do klasy ósmej.

Nie wiadomo kto zgłosił mediom fakt usunięcia książek z biblioteki. Szkoły katolickie nie wymagają od swoich pracowników, zarówno nauczycieli jak i np. bibliotekarzy, jakiejkolwiek afiliacji z katolicyzmem. Bardzo często zatrudnia się protestanckich heretyków, ateistów, pro-aborcyjnych fanatyków czy  ludzi prowadzących niemoralny styl życia.

Na podstawie: UPI


Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=4607 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]