Bliski doradca prezydenta Obamy związany z lewakami okupującymi Wall Street

Aktualizacja: 2011-10-17 11:39 am

Patrick Gaspard, doradca ACORN w Biały Domu, związany jest z Working Family Party, która zorganizowała niedawno protest na Wall Street. Gaspard kreuje obecnie politykę wewnętrzną w kraju. Zanim trafił do Białego Domu, pracował w licznych organizacjach skrajnie lewicowych.

Według portalu NLPC.org, Gaspard zamieszany był w fałszerstwa wyborcze i podatkowe. Jako polityczny dyrektor oddziału ACORN w Nowym Jorku – popularnej w USA organizacji niosącej pomoc ubogim i różnym grupom etnicznym – blisko współpracował ze związkami zawodowymi. Jest założycielem skrajnie lewicowej Working Family Party, która zorganizowała ostatnio „okupację Wall Street”, oskarżając bankierów i wielkich finansistów o spowodowanie obecnego kryzysu. W wyniku interwencji sił porządkowych osadzono w areszcie ponad 700 osób.

WFP działa głównie w Nowym Jorku. Podczas protestu płaciła antyglobalistom i innym młodym ludziom, by kontynuowali „okupację”. WFP zachęca do członkostwa, oferując intratne posady i atrakcyjne szkolenia.

Na portalach internetowych pojawiają się sugestie, że prezydentowi, który traci na popularności, zależy na wszczynaniu protestów obywatelskich. Niektórzy komentatorzy uważają, że może chodzić o wprowadzenie pewnych praw, ograniczających swobody obywatelskie.

Źródło: Thegatewaypundit.com, AS

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=45941 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]