Szopka “antyfaszystów” na stadionie Lechii

Aktualizacja: 2011-10-16 9:29 pm

Szermierze antyfaszyzmu spod znaku „Nigdy Więcej”, przy pomocy Ministerstwa Spraw Zagranicznych, urządzili na stadionie gdańskiej Lechii szopkę, mającą jak zwykle „wykopać rasizm ze stadionów”.

Piątkowa akcja odbywała się w czterech miastach, które będą areną zmagań w czasie Euro 2012. W ramach inicjatywy „antyfaszystów”, jej uczestnicy mieli zamalowywać rasistowskie, faszystowskie, ksenofobiczne, itp., itd., napisy na murach znajdujących się w pobliżu stadionów. W Gdańsku pojawił się jednak poważny problem, bowiem w okolicach starego stadionu Lechii, takowe napisy się nie znajdowały…

Dla „Nigdy Więcej” nie był to jednak problem. Aktywiści stowarzyszenia zorganizowali niebywale żałosną szopkę, w postaci zawieszenia na płocie stadionu transparentu z napisem „Nie jesteś Polakiem – wynocha!”. Po meczach rozegranych przez małoletnich piłkarzy, przystąpiono do zamalowywania napisu. Gdzie w tym czasie znajdowali się psychiatrzy, niestety nie wiadomo…

Wiemy natomiast, że na żenującej akcji nie pojawili się kibice „Biało-zielonych”. Ich stowarzyszenie wydało za to oświadczenie, pod wszystko mówiącym tytułem „Nigdy więcej „Nigdy Więcej””. Fani „Lwów Północy” podkreślili żenujący charakter akcji Rafała Pankowskiego i spółki, podkreślając manipulatorski charakter teatrzyku „antyfaszystów”, którzy nie mogąc znaleźć „niewłaściwych postaw” piłkarskich fanów, postanowili sami je sobie wymyślić.

Źródła: Kibice-razem.pl / „Lwy północy”

MM

Za: narodowcy.net (Październik 16, 2011) -- [Org. tytuł: « Szopka na stadionie Lechii»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=45902 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]