Aktualizacja strony została wstrzymana

Amerykański Związek Nauczycieli: konieczna akceptacja „małżeństw homoseksualnych”

Amerykańskie Stowarzyszenie Nauczycieli (National Education Association – NEA), największy w Stanach Zjednoczonych związek zawodowy nauczycieli, przegłosował poprawkę do swojego statutu związkowego, popierającą i chroniącą – wymienione z nazwy – „małżeństwa homoseksualne”. Pierwotnie proponowana poprawka miała uznawać „małżeństwa homoseksualne” i adopcje dzieci przez homoseksualistów we wszystkich stanach USA, bez względu na obowiązujące w poszczególnych stanach prawo, lecz końcowa wersja ogranicza uznawanie tych „małżeństw” tylko do stanów, gdzie związki tego typu są już legalne. Poprawka do statutu przygotowywana była przez związkowy tzw. Komitet Orientacji Seksualnej i Tożsamości Płciowej przy kooperacji ze związkowym oddziałem Gejów, Lesbijek, Biseksualistów i [innych dewiantów chcących zmienić sobie płeć, określanych jako] Transgender.

Związek Nauczycieli NEA wezwał do opracowania programów „zachęcających wszystkich członków społeczności nauczycielskiej do sprawdzenia czy w naszej społeczności nie istnieją uprzedzenia, takie jak rasizm, seksizm czy homofobia”.

Związek zmienił też w swoim statucie słowo „tolerancja” na „akceptacja”.

Na burzę listów protestacyjnych napływających do zarządu Związku, prezydent NEA Reg Weaver powiedział do zgromadzonych, że „Jakkolwiek rozumiemy, że emaile i telefony, które otrzymujecie tworzą jakiś niepokój u was, to nie możemy takim taktykom i manipulacjom tych grup, których celem jest tylko tworzenie podziałów, pozwolić na uniemożliwienie nam kontynuowania procesu.”

Od wielu lat, związek nauczycieli w Ameryce został opanowany i jest prowadzony przez ateistyczne, a nawet skrajnie antyreligijne środowiska, włączając w to aktywistki feministyczne i działaczy homoseksualnych.

.