MSZ “pomyłkowo” (?) spaliło rzeczy ofiar

Aktualizacja: 2011-10-14 8:45 am

Dowód osobisty Tomasza Merty wraz z innymi pamiątkami po ofiarach katastrofy smoleńskiej został nadpalony w Ministerstwie Spraw Zagranicznych – wynika z ustaleń dziennikarzy RMF FM.

O sprawie dwóch dowodów osobistych byłego wiceministra kultury media donosiły ponad miesiąc temu. Po katastrofie smoleńskiej rodzinie Tomasza Merty zwrócono jego nadpalony dowód osobisty. Tymczasem na zdjęciach z oględzin z sekcji zwłok widać, że dokument jest w nienaruszonym stanie.

Jak ustalili reporterzy RMF FM, worek z częścią rzeczy należących do ofiar katastrofy smoleńskiej, który trafił do resortu spraw zagranicznych, był w złym stanie i wydobywał się z niego nieprzyjemny zapach. Jeden z pracowników niższego szczebla wpadł zatem na pomysł, by worek… zutylizować. Dopiero podczas spalania rzeczy ktoś miał się zorientować, że przedmioty należą do ofiar tragedii smoleńskiej i utylizacja została przerwana, a worek przekazano prokuraturze.

Źródło: rmf24.pl

Za: MyPiS.org -- [Org. tytuł: « MSZ pomyłkowo spaliło rzeczy ofiar?»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=45785 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]