Aktualizacja strony została wstrzymana

SPEC sprzedany po cichu

Bez zbędnego rozgłosu i dyskusji – tak najczęściej zapadają kluczowe dla społęczeństwa decyzje, podejmowane przez rządzącą Platformę Obywatelską. Tak było i w Warszawie, gdzie prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz, podpisała umowę o sprzedaży SPEC zagranicznej firmie.

Stołeczne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Warszawie, zostanie przejęte przez francusko-australijską firmę Dalkia, która wykupiła 85% akcji spółki za 1,44 miliarda złotych. Tym samym Gronkiewicz-Waltz oddała zagranicznemu kapitałowi kolejną spółkę, która przynosiła stałe dochody, a jednocześnie posiada monopol na dostawę ciepła ponad 1,7 miliona Warszawiaków. Firma bez kontroli miasta, może więc podwyższyć ceny (tak stało się m.in. po prywatyzacji dostawcy energii, posiadającego również monopol na tą usługę), przed czym alarmowała opozycja w Radzie Miasta.

Samorządowcy Prawa i Sprawiedliwości, wystąpili nawet z referendum w sprawie prywatyzacji, lecz jak zwykle rządzący odrzucili propozycję, mogącą zablokować ich interesy. Sprawa prywatyzacji spółki jest rozpatrywana przez sąd administracyjny, co nie przeszkodziło koalicji PO i SLD, doprowadzić już do sprzedaży spółki. Co ciekawe o ostatecznym podpisaniu umowy, nie wiedzieli nawet niektórzy radni Platformy, o czym możemy przeczytać w „Źyciu Warszawy”. Dla partii termin i tak był dogodny – podwyżki przed wyborami, zapewne nie wpłynęłyby dobrze na sondażowe słupki i ostateczny wynik, co jest oczywiście ważniejsze od interesu społecznego…

Źródła: Źycie Warszawy / Wprost

MM

Za: narodowcy.net | http://narodowcy.net/spec-sprzedany-po-cichu/2011/10/13/

Skip to content