UK: Więzienie usunęło krucyfiks z obawy o “nieurażanie uczuć religijnych muzułmańskich więźniów”

Aktualizacja: 2008-12-16 10:27 am

Władze brytyjskiego więzienia HMP Lewes Prison usunęły z nowej kaplicy – zwanej obecnie “pokojem modlitwy” – krucyfiks, aby “nie obrażać uczuć religijnych muzułmańskich więźniów” – podaje dziennik Daily Mail.

Nowo wybudowany za sumę miliona funtów “pokój modlitw”, zamiast krzyża wyposażony jest w wanienki z podgrzewaną wodą, aby Muzułmanie mogli obmyć sobie stopy przed modlitwami. Jak podaje nadzór więzienny Independent Monitoring Board – IMB, “tradycyjny chrześcijański krucyfiks został usunięty z planów kaplicy po dyskusji z Imamem.” Szef IMB, Amanda Hamblin cieszy się z faktu, iż “Mamy teraz bardzo unowocześnioną salę i bardzo cieszymy się z faktu, że więzienie ma swojego Imama.” Na pytanie o decyzję o “usunięciu Jezusa” (drop Jesus), Hamblin odpowiedział, że “To jest normalne: po jednej stronie pokoju są podgrzewane wanienki dla muzułmańskich więźniów, a po drugiej mamy cały czas ruchomy ołtarz, który może być błyskawicznie schowany. No i jest drewniany krzyż, co prawda bez krucyfiksu ukazującego cierpiącego Jezusa, ponieważ osoby wyżej w administracji uważały, że może to obrazić uczucia Muzułmanów.” Hamblin po chwili namysłu dodaje: “Szczerze mówiąc, wydaje mi się, że muzułmańskim więźniom zupełnie ta sprawa nie obchodzi, ale to jest normalne, że ‘brygada politycznej poprawności’ wtyka nos w nie swoje sprawy i tam gdzie to nie jest potrzebne.”Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=4516 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]