Aktualizacja strony została wstrzymana

Skandal na katolickim uniwersytecie w USA: Chrześcijanie oburzeni bluźnierczymi żartami reżysera

Hollywoodzki reżyser Michael Moore żartował z Jezusa podczas spotkania na Uniwersytecie Georgetown, najstarszym katolickim uniwersytecie w Stanach Zjednoczonych. W pewnym momencie zdobywca Oscara zasugerował nawet, że Jezus był homoseksualistą.

Włóczył się ciągle z tymi dwunastoma mężczyznami. Wiecie, co to oznacza? – mówił reżyser, a zebrana widownia raz po raz wybuchała śmiechem. Reżyser zapowiedział, że jeszcze przed Bożym Narodzeniem nakręci film dokumentalny o tym, że „Jezus był gejem”. Pikanterii dodaje fakt, że na zdarzenie nie zareagowały władze uczelni. Na szczęście zareagowały chrześcijańskie organizacje, które nie kryją oburzenia.

Według wpływowej Ligi Katolickiej, „głupawa” wypowiedź artysty jest dla niego typowa. Szef Ligi Katolickiej Bill Donohue mówi, że zachowanie Moore’a nie zaskoczyło go. – Gdyby reżyser poszedł do jakiejś ortodoksyjnej szkoły katolickiej i powiedział coś pełnego szacunku, to byłby news. Dla niego pójście na Uniwersytet Georgetown i powiedzenie czegoś tak głupiego, jak sugerowanie że Jezus był gejem, jest na porządku dziennym – podkreśla Donohue.

Katolicka Liga Praw Religijnych i Obywatelskich powstała w 1973 r. w celu obrony wspólnoty katolickiej w USA przed zniesławianiem i ochrony jej praw cywilnych. Działa niezwykle skutecznie w całych Stanach Zjednoczonych, wydaje pismo „Catalyst”.

Źródło: KAI

KOMENTARZ BIBUŁY: No, z tą katolickością słynnego i zasłużonego w przeszłości uniwersytetu Georgetown, to KAI przesadziło, bowiem należałoby ująć w cudzysłów afiliację katolicką tej uczelni. Np. według raportu Amerykańskiego Stowarzyszenia im. kard. Newmana oceniającego katolickie uczelnie w USA, Georgetown University uznany został jako jeden z 15 najgorszych pod względem zachowania tożsamości katolickiej wyższych szkół, które cały czas oficjalnie uznają siebie jako katolickie. Koledże te złamały nie tylko wszelkie niepisane normy lecz i np. instrukcję episkopatu USA, zapraszając i przyznając wyróżnienia zwolennikom aborcji lub małżeństw homoseksualnych, czy też wspierając antykatolickie akcje wśród studentów, np. propagując wyświetlanie w salach uczelni bluźnierczych filmów.

Istnieje jednak ścisły związek tego sprzeniewierzania się katolickości z… czym? Ze wspieraniem tzw. dialogu żydowsko-katolickiego. Zupełnie „przypadkowo”, właśnie na tych tzw. katolickich uczelniach zorganizowano różnego rodzaju programy, kierunki, katedry „studiów żydowskich”, które kwitną tam jak muchomory po deszczu. Na tychże uczelniach „katolickich” działają w najlepsze ośrodki studenckie Hillel Jewish Student Center, będące narzędziem masońsko-syjonistycznej organizacji B’nai B’rith. Ośrodki Hillel  działają obecnie w ponad 500 uczelniach, w tym i na uczelniach „katolickich” takich jak Georgetown. Wiadomo bowiem, że żydowskie organizacje tego typu wspierają promowanie homoseksualizmu i tzw. małżeństw homoseksualnych – wystarczy zerknąć na ich strony internetowe – zatem korelacja między odejściem od tożsamości katolickiej a rozrostem żydowskich organizacji w tych uczelnaich, jest oczywisty.

Za: PiotrSkarga.pl (2011-10-05) | http://www.piotrskarga.pl/ps,7977,2,0,1,I,informacje.html | USA: chrześcijanie oburzeni bluźnierczymi żartami reżysera

Skip to content